Pečení v domácí pícce

PORADNA: Pekárna nepeče jak má

Nakrájený bezlepkový chléb CaltaDobrý den, od začátku máme problém s naší pekárnou zakoupenou Vašim  prostřednictvím. Již jednou jsem psala dotaz na Vaši poradnu. Pekárnu jsem zaslala do Brna a bylo mi sděleno, že je vše v pořádku. Jistě víte, jak i finančně náročná je bezlepková dieta. Stává se nám, a to poměrně často, že dvě hodiny pečeme chléb, který pak nelze konzumovat. Stává se často, že pekárna ingredience špatně promíchá. Velmi často dolní rohy chleba prostě nejsou. Zůstanou sypké. Často se taky chléb "propadne" či je uvnitř dutý.
 
Jsme s výrobkem velmi nespokojeni. Cena 4 500,-  Kč zcela neodpovídá výkonu. Poraďte, prosím. Možná mají obdobné zlušenosti i jiní uživatelé a pomohli by.
 
Děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne Lenka
Dobrý den,pekárnu Panasonic používám téměř denně a skutečně problémy, které popisujete nemám. Opravdu neznám nikoho, kdoVelikost bezlepkového chleba z pícky Panasonic by si na pekárnu stěžoval.
 
Potřebovala bych vědět, jakou směs na pečení chleba používáte. V "manuálu", přiloženém u pícky Panasonic je u každého receptu připsáno, že zhruba po  5 minutách, od začátku programu,  je vhodné kuchyňskou stěrkou setřít ze stěn ulpělou mouku. To musíte udělat u všech pekáren. Že se chléb během pečení propadne, či zůstane dutý není vinou pekárny, ale špatného poměru vody, případně moc droždí.
Ing. Iva Bušinová, Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu
 

Dobrý den, své problémy jsem konzultovala s jednou maminkou z Karviné (má nemocnou holčičku) a tato rovněž není spokojená s výsledky pečení v troubě Panasonic. Používám směs Jizerských pekáren - chléb vícezrnný. Jiný mému synovi nechutná. Postupuji přesně podle návodu uvedeném na obalu směsi. (Nic o 5-ti minutách a míchání zde není uvedeno). Zkoušíme se problémů zbavit. Nyní mícháme vodu se sypkou částí hned na začátku, poté přidáváme droždí. Výsledky stále nejsou uspokojivé. Domnívám se, že jedna lopatka na míchání směsí je málo.
 
Děkuji za pomoc, s pozdravem Lenka

Dobrý den, přikládám fotografii upečeného bezlepkového chleba - Calta v domácí pícce na chléb zn. Panasonic.

Calta z Panasonicu

 

 Ing. Iva Bušinová, Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu

Komentáře k článku
:
:
:
MCAVY:
Celkem 34 příspěvků
zprávy: [1-20] [21-34]
Od: Petr
Datum: 21.1.2018 18:48:28
Prihodim par mych zkusenosti. Hodne zalezi na typu (vyrobci) smesi a pomeru drozdi, vody, pripadne oleje. Zkusil jsem snad vsechny smesi a zustal u Nominalu - je zdaleka nejlepsi nejem konzistenci, ale i chuti. Na co bych se ale chtel zeptat - prave mi odesla pekarna s jednim hakem. Smesi jsem na zacatku hneteni musel vzdy u kazde smesi trochu pomoci rucne promichat, jinak se smes vetsinou sama dobre nepromichala, coz me stve, protoze tak nemuzu pouzivat odlozeny start. Jeden hak je plne dostacuji pro bezna lepkova testa, mam to nekolikrat vyzkouseno, takze jeden hak neni limitujici pro bezna testa. Dotaz zni - pomuze mi v tomto pekarna se dvema haky? Mozna namitnete, ze to mam zkusit, ze chybu neudelam, ale pokud by mi to v tomto nepomohlo, potom bych mel zbytecne dve diry v chlebu coz me docela vadi i v pripade pouze jedne. Taky doplnim, ze vsem u me pekarny pekl (ETA Vega) na normalni trihodinovy program, bezlepkovy (1:40) byl moc rychly, testo casto prekynulo nebo nevykynulo a zdal se mi taky nedopeceny. Diky za zkusenosti.
Od: Markéta
Datum: 9.4.2013 10:38:48
Pokud máš pekárnu Panasonic, zkus si pořídit nějakou lepší směs. Tady je test jedné směsi, která vypadá docela dobře. http://www.zivotsdietou.cz/clanky/test-bezlepkove-smesi-na-chleba-rustikalni
Od: Hana
Datum: 2.3.2013 21:24:14
Naprosto nechápu proč vyhazovat tolik peněz za Panasonic navíc s jedním hákem...??? To bych nedala. Jednoznačně doporučuji koupit si pekárnu Bifinett z Lidlu za cca 1200 Kč. Je perfektní a strčí do kapsy Panasonic, Etu, Moulinex atd.nejen cenou, ale i kvalitou.
Od: sida
Datum: 14.9.2012 21:31:37
Děkuji za tuto diskuzi, právě zvažuji nákup domácí pekárny pro bezlepkové pečení a patrně mi bude stačit el. trouba.Pekla jsem teprve druhý chléb (směs ze Sparu) a žádné problémy jsem s pečením neměla.Pekárna by byla fajn, je to takové bezstarostné, ale když to tu čtu...a když přičtu možné problémy s poruchovostí pekáren..Z el. trouby byl bezlepkový chléb dokonalý..Měnit tedy zatím nebudu.Dietu držet nemusím, ale chci, tak když bude časová nouze, kousek koupeného lepkového chleba mě nezabije..
Datum: 29.6.2012 14:11:52
Já Pavle rozumím. Mě (ač mi lepek problémy nepůsobí) se děje to, že se mi (normální) chleba propadá cca 30-40 minut před dokončením (tedy cca 10-15 minut po zahjení pečící fáze). Trouba je ETA Duplica, takže háky jsou dva, to není problém. Ale když peču z pšeničné chlebové mouky (o žitné si lze nechat jen zdát, ta se smí nejvýš přidávat jen tak max 30%), tak aby se chleba nepropadnul (což může být pokud dáte kvasnic moc, nebo málo, takže si můžu akorát hodit kostkou) musím ho dělat skoro suchý (na 750 gr mouky dávám cca 450ml vody). Použít běžné droždí nelze, zkoušel jsem tyto kombinace a nikdy to nefungovalo: 750gr mouky 350ml vody 1/2 (42gr) droždí - chyba, nepromíchalo se 750gr mouky 450ml vody 1/2 droždí - chyba, propadlo se 750gr mouky 450ml vody 3/4 droždí - chyba, propadlo se 750gr mouky 450ml vody 1/4 droždí - chyba, propadlo se 750gr mouky 550ml vody 1/2 droždí - chyba, propadlo se 750gr mouky 550ml vody 3/4 droždí - chyba, propadlo se 750gr mouky 550ml vody 1/4 droždí - chyba, propadlo se 750gr mouky 350ml vody 1/1 (instatního, 7gr) droždí - chyba, nepromíchalo se 750gr mouky 450ml vody 1/1 (instatního, 7gr) droždí - chyba, propadlo se 750gr mouky 450ml vody 3/2 7gr droždí - chyba, propadlo se 750gr mouky 450ml vody 1/2 7gr droždí - chyba, propadlo se 750gr mouky 550ml vody 1/1 7gr droždí - chyba, propadlo se 750gr mouky 550ml vody 3/2 droždí - chyba, propadlo se 750gr mouky 550ml vody 1/2 droždí - chyba, propadlo se duplica je při tom nastavena na korektní množství (cca 1kg = 750 + 1/2 z 550) a použité programy byly postupně obyč i celozrnnný Je zvláštní, že mi fungují vždy jen směsi. A nejzvláštěnjší je, že pokud udělám variantu 750+450+3/2 instant. 7gr droždí, ale 493gr. je ze směsi, pak i když zbytek je doplněn moukou a droždí použiji celé instantní (tj. cca 9gr - opravdu to vážím na gramové váze), pak se chleba povede.
Od: ivab
Datum: 25.6.2012 15:40:01
Pavla: Pavlo, k čemu vlastně máte domácí pícku na chleba, když těsto zaděláváte v ruce? Navíc opravdu nevím, že by chleby bylo potřeba dělat hutnější než v klasické troubě aby se nezdrcly. Já už asi 10 let připravuji bezlepkový chleba - světlý, tmavý, ze semínkama, ... v domácí pícce na chléb Panasonic. Nikdy jsem těsto nemusela připravovat mimo pícku, ani nebyl chleba hutnější. Divím se vám, že si tak komplikujete život. Ing. Iva Bušinová, poradce pro bezlepkovou dietu
Od: Pavla
Datum: 16.6.2012 1:47:33
Jano, já mám také pekárnu ETA a jsem s ní celkem spokojená. Je pravda, že těsto si zadělávám v ruce, je to pět minut navíc a aspoň nemám tak velké díry v chlebu. V pekárně je potřeba dělat chleby hutnější než v klasické troubě - peče při podstatně nižší teplotě, takže příliš nakynutý chleba má tendenci se zdrcnout.
Od: ivab
Datum: 4.6.2012 15:42:38
Dobrý den, od své odpovědi na otázky týkající se pekáren a "zdrcnutí" kunutého bezlepkového těsta stále přemýšlím kde mohla být chyba. Kromě těch, které jsem už uvedla. Stalo se mi, docela nedávno, že elektrická energie byla v síti velmi slabá, nebyla jsem schopná rozehřít troubu. (Vůbec tomu nerozumím, ale u nás se to občas stává, že je "slabý proud") Jednou to způsobilo, že domácí pícka Panasonic upekla chleba méně, než obvykle. Sice to nemělo vliv na jeho kvalitu, ale chlebů jsem upekla už tolik, že to prostě poznám. Pak by také mohl být problém v droždí. Bezlepkové je jak čerstvé i sušené. Čerského droždí dávám pro Caltu jen 13 g, u např. SPAR Free from okolo 15 g, stejně takové množství bych dala "nové" Jizerce nebo zn. Mantler. U sušeného droždí sáček o váze 10 g rozdělte na 3 díly. Na jedno pečení použijte asi 3,5 g. Pak to také může být v použité tekutině. Vždy používám studenou vodu nebo i trošku mléka. Jestli mě ještě něco napadne, napíši. Iva Bušinová, poradce pro bezlepkovou dietu
Od: ivab
Datum: 2.6.2012 18:02:47
Monika: Moniko, není bezlepková směs jako směs. Musíte napsat jakou značku na kynutné bezlepkové těsto používáte. Zdravím, ing. Iva Bušinová, poradce pro bezlepkovou dietu
Od: ivab
Datum: 2.6.2012 18:00:35
Dobrý den Jano. Používáte pekárnu a hlavně směs od značky, ze které se prostě kvalitní bezlepkový chleba upéct nedá. Dělali jsme různé pokusy, ochutnávky, .... Upekla jsem určitě stovky bezlepkových chlebů a skutečně nemám problémy. Chléb je nadýchaný, chutný. Doporučuji domácí pícku Panasonic - - klidne starší, levnější model SD 255 a směs na chléb Calta, SPAR Freefrom. Možná někdo poradí další super směsi. Podívejte se na fotky na tomto webu. Pokud potřebujete jinou radu, obraťte se jinam. Já vám nemohu poradit nic jiného. Přeji hodně štěstí, ing. Iva Bušinová, poradce pro bezlepkovou dietu. Mob.: 605878337
Datum: 31.5.2012 23:16:45
Dobrý den, já už opravdu dělám něco blbě. Spíše se přikláním, že děláme něco špatně. Včera jsem si zakoupila pekárnu ETA -delicca, je tam i program bezlepkový, jenže když nasypu bezlepkovou směs LABETA, tak vždy je zdrclý a nedopečený, ani se nepromíchá . Někteří lidi si ji chválili, a mě to také nejde. Nevím, zda je na tom něco těžkého, i podle návodu - voda, přidat směs + droždí. To je vše a stejně to nedopadne dobře. Nevím, zda by třeba nepomohlo, to promíchat vedle. Děkuji za odpověď a hodně stěstí a nervů při pečení paní Lence.
Od: Monika
Datum: 24.5.2012 17:46:56
Dobry den chtěla bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s kynutým bezlepkovým těstem... stále se mi sráží a už nevím jak na to. Prosím napište na E-mail nějakou radu. děkuji
Od: Romana
Datum: 30.12.2011 13:50:31
Dobry den, problém s pekárnou mám také, ale myslím, že to není problém se strojem, ale můj...jsem celiakem teprve 8 měsíců a pečení mi nejde. Zkouším různé a jiné recepty a trochu se to lepší. Chce to trpělivost :) Peču v Eta Duplica
Od: Katka
Datum: 8.12.2010 1:11:05
Zdravím všechny bezlepkové pekařky a pekaře.Taky jsme se rozhodovali jestli pekárnu ano či né.Po zjištění a dvojím pečení v půjčené pekárně jsme došli k závěru,že zůstanem u klasické elektrické trouby.Chleba se nám vždy povede a jak píše p.Lenka taky peču najednou dva velké chleby najednou a každý jiný. V nepřilnavých formách jeden ve formě na biskupský chléb a druhý v srnčím hřbetu.Člověk co nemá bezlep.dietu si taky koupí jednou chléb hranatý a podruhé bochník atd.Dcera,která je na dietě to velmi cení,že nemá pořád jenom cihličky,ale také jiný tvar chleba a navíc celé bochníky využiji jako krajíčky bez dír od háků.Bezlepkové těsto nemá rádo dlouhé míchání,takže i s přípravou mám dva chleby upečené za 2h.a 20min.,žádná fuška to není a to,že se mi nějaké rohy dobře nepromíchali nemusím řešit a vždy se bezl.chlebík povede.Po upečení ho pomažu troškou vody.Dcera totiž nemusí ty vypečené kůrkya tímto to změkne.Bezlepkovému pečení ZDAR!!!
Od: lenka
Datum: 17.11.2010 14:49:58
Zajímala jsem se o pekárny-jelikož jsem také celiak a můžu skonstatovat,že já osobně mám dobrý recept na chleba(chutný) a jednorázově si upeču 2 velké chutné chlebíky v troubě elektrické.Mám ještě alergii na cibuli ,rajčata,papriku,ořechy-zatím mám omezenou moc stravu ale je mne líp.Přiznám nestěžuji si ale držím přísnou dietu.Všechno jsem si musela zjistit sama,nikdo mne nevieděl poradit-jen mne byli sdělené testy.Přeji vám všem krásný pohodový a láskyplný den.Zrovna peču chlebík
Datum: 9.11.2010 21:46:21
Dobrý den, rodiče mi také kdysi dávno koupili pekárnu na chléb, abych si mohla péci bezlepkový. Poté, co se mi několikrát po sobě stalo to, co popisujete a chléb jsem takřka mohla rovnou vyhodit do koše, jsem začala péct klasicky v troubě v nepřilnavé formě. Sice to chviličku zabere, než se těsto řádně promíchá a musí se hlídat čas, ale výsledek byl vždycky super...určitě to stojí za to a já už jinak nepeču. Ještě poznamenávám, že poměr vody, směsi i droždí byl vždy vpořádku a přesto to nešlo jako mělo.
Datum: 9.11.2010 14:18:08
Dobrý den,vlastním pekárnu zn. Sencor ,má program na bezlepkový chléb , ale dobrý bezlepkový chleba se mně v ní nepodařilo upéct, Vyzkoušela jsem různé směsy ,Jizerku atd. Mouka se nikdy nepromíchá s vodou,hák se motá uprostřed a těsto se neumíchá. Z normální mouky se těsto umíchá dobře. Pečení bezlepkového chleba jsem už vzdala a raději ho peču v troubě.
Od: Jana V.
Datum: 8.11.2010 21:27:17
Dobrý večer, také jsme vlastníky domácí pekárny zn. Panasonic, už asi 3,5 roku a vše je bez problémů. 2 hodiny pro bezl. chléb naprosto stačí, jeden hák též. Chléb je vždy propečený ze všech stran, i když většinou těsto od stěn "neodlepuji". Max. se mi stane, že dám víc kvasnic nebo o trochu víc/míň vody, ale chleba vždy vykyne... ovšem mám svůj recept na chléb, ze směsí manželovi nechutná nic.
Datum: 8.11.2010 19:13:40
Dobrý den, mám tuto pekárku již rok. Výše popisovaný jev máme také , po zapnutí pekárny počkám pár otočení míchátka, pak vařečkou v rozích asi 3x odlepim těsto ode dna, kde zůstává mouka. Ta se do těsta tím pádem také přimýchá. A pa už nechám pekárnu dělat svou práci. S pozdravem M. Miarková
Datum: 8.11.2010 11:59:45
Drazí přátelé. Nemám celiakii dlouhodobě indikovanou, ale protože mám pícky na chleba dvě (jednu jsem dostal od příbuzných, druhou jsem si koupil sám, protože se mně nechce převážet taková "monstra" z Brna do Vyškova, kde mám chalupu). Žádná pícka není od firmy PANASONIC. Ale to co Vám radí paní Bušinová, že asi po 5ti minutách hnětení je nutno stěrkou stáhnout nedomíchanou směs do těsta je pravda. Návod k použití nikdy neuvádí přesně do písmene co se má dělat. To je na Vaší zkušenosti. A mimochodem já používám pícku firmy ETA a jsem s ní spokojen. No a když mně "ujede" ruka s kvasnicemi, nebo s vodou, tak vyrábím také blbosti. Ale to se dá během míchacího programu napravit, přisypáním malého množství třeba kukuřičné mouky. Také mně to ze začátku kynulo ož do nebe. To chce trpělivost a vše vyzkoušet . Zdraví Rud. Horna
další strany [1-20] [21-34]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace