Moderovaná diskuze

DISKUZE : Svačinový moučník

28.5.2006 8:28:50 : Otázka: Hana Hanáková

Dobrý den, snad se mi po dlouhé době podaří najít někoho kdo mi poradí. Studovala jsem na gymnáziu ještě za dob totality a to ještě nebyly takové možnosti v nákupu bezlepkových potravin, přesto moje kamarádka kterou tento problém trápil nosila na svačinu moučník od maminky, pamatuji si že v receptu byl pudink, solamil a kakao a pelk se ve srnčím hřbetu, nevpomene si někdo na podobný recept. Děkuji. 

18.8.2007 18:25:52 : Otázka: Jana Krhánková

Dobrý den, mám jen takový poznatek, o který bych se ráda podělila s ostatními maminkami dětí - celiaků. Ráda vařím a peču a vyzkoušela jsem několik receptů s různými rýžovými moukami apod., ale protože jsem vyučená cukrářka, nikdy nebyl výsledek takový, jaký jsem očekávala. Začala jsem používat do všeho mouku Jizerka, vlastně jen množství mouky v obyčejném receptu nahradím stejným množstvím Jizerky. Samozřejmě používám kypřící prášky Oetker, dávám si pozor na všechny přísady, které do těsta dávám, ale výsledky jsou výborné. Upekla jsem již několik piškotových bublanin, perníků, bábovek, dokonce jsem upekla dceři i piškoty, udělala jsem jí velkou radost věnečkami a indiány, lineckým a vždy to chutnalo bezvadně.


6.6.2006 9:26:02 : Odpověď :Eva Chlebíková

Odpověď pro paní Hanu Hanákovou

Tento moučník mi pekla má babička,také v době jak píše Hanka ( před 10 lety) .Když přidáte kakaový pudink nebo kakao,máte kakaový moučník,já mám nejraději z vanilkového pudinku a protože je moc žlutý přejmenovala jsem si ho na Kanárka.Tady je recept.
2 pudinky vanilkové a nebo kakaové. 2 celá vejce.1/2 prášku do pečiva.1/2 vanilkového cukru.1dcl oleje.1dcl cukru.Vše dobře smícháme a dáme do vymazané a vysypané formy na srčí hřbet a pečeme v mírně vyhřáté troubě asi 20minut.

Eva Chlebíková 

Komentáře k článku
:
:
:
PUUEG:
Od: Jarča
Datum: 26.3.2013 17:59:16
Dobrý den, dietu držím 3/4roku a napíši Vám bábovku nebo srnčí hřbet bez mouky!! Hřbet vyložím pečícím papírem pomazaným 100%tukem 5vajec150gcukru,1/4litru oleje,200g bramborového škrobu, 2 pudinkové prášky( kakaová nebo jaké budete chtít) 1/2do pečiva,vanilkový cukr,špetku soli.žloutky ušleháme s cukrem a olejem,přidáme bramborový škrob,pudingóvé prášky,prášek do pečiva,vanilkový cukr a osolíme a nakonec ppřidáme sníh z 5 bílků , dejte vědět jaká byla mě moc chutnala.

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace