Moderovaná diskuze

DISKUZE : Osobní zkušenosti

DISKUZE 

Osobní zkušenosti ... 

9.11.2006 14:08:41Otázka: -----

Vzkaz pro Janu V.
Ahoj Jano, četla jsem si tvůj dotaz na pana doktora. Taky mi byla diagnostikována celiakie ve 23 letech (před 4 roky). To co jsem si předtím prožila pochopí jen ten, co to taky zažil. V průběhu cca 3 let jsem měla velké zdravotní problémy (podobné těm tvým) a řešily se následky, ne příčina. Pan doktor nepochopil tvůj dotaz. Nevzdávej to, jestliže cítíš výrazné zlepšení po vysazení lepku ze stravy. Já osobně bych ti doporučila tříměsíční zátěž lepkem a pak znovu enterobiopsii. Přeji ti ať brzy najdeš řešení tvých zdravotních problémů. Tereza


15.5.2006 17:36:58 : Otázka: Katka Hladká

Dobrý den, jsou to asi 4 měsíce, co jsem vám psala svůj bezlepkový příběh o tom, jak mi lékaři díky nezájmu mé obvodní lékařky objevili celiakii pozdě, a proto se u mě rozvinula osteoporóza do hrozivých hodnot. Při denzitometrii se udává nějaké absolutní číslo a já ho v 18letech měla -6, což znamená, že bych se už měla rozsypat. Po dvou letech BL diety a užívání kalcia jsem šla na vyšetření znovu. Měřili mě na stejném přístroji ve stejném zravotním středisku a hodnota se vyšplhala v rámci celého těla na 1. Jen v oblasti páteře mám ještě osteopenii, ale jinak mám kosti v pořádku a osteolog mě propustil ze své moci. Nepíšu to proto, abych někomu nutila svůj chorobopis, ale proto, že vyléčit osteoporózu jenom bezlepkovou dietou bez nějakých dryáků je malý zázrak. Samozřejmě roli hraje také věk - je mi teprve 20, ale tím spíš je pro mě tenhle posun důležitý. Kdybych šla do života s těmi původními hodnotami, čekaly by mě velké problémy. Takhle jsem v podstatě v pořádku. Kdyby mi pan docent Bayer z pražské nemocnice Na Karlově celiakii neodhalil (a bylo to hned první, co vyzkoušel) a kdybych se k němu nedostala díky obětavosti paní doktorky Čermákové z endokrinologického ústavu, těžko bych se z nemoci vyhrabala takhle rychle, jestli vůbec. To ani nemluvím o ostatních problémech, jako jsou nechuť k jídlu, poruchy růstu a tím pádem i duševní problémy. Dneska jsem zdravá, studuji VŠ, šermuji, jezdím na koních, místo piva si dávám víno a místo utopenců hermelín a nemůžu si na nic stěžovat. Přeju všem ostatním celiakům, aby jim díky dietě mohlo být stejně dobře jako je teď mě (dokonce začínám bojovat s nadváhou:-). Tenhle dopis je myšlený jako podpora vám v poradenském centru, abyste věděli, že vaše snaha není marná a že je bezlepková dieta skutečně rovná lékům, které stát tak ochotně dotuje. Přeji hodně štěstí a sil!
Katka Hladká 

Komentáře k článku
:
:
:
VGUUI:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace