Moderovaná diskuze

DISKUZE : Na Salimě

14.3.2006 11:53:19 : Otázka: Jarmila

Paní Bušinová opravdu si děláte pěknou reklamu! Ve vašem pozvání na Salimu bylo že od půl desáte v pátek bude na stánku Mantler probíhat ochutnávka atd. My jsme se s celou rodinou kymáceli až ze Zlína a dorazili jsme v deset hodin, ve stánku byly vystaveny pouze klasické "lepkové " výrobky a vy jste něco začínala dělat v pekárně, na otázky jste byla dost nevrlá a pouze jste suše konstatovala že bzl. teprve děláte a odešla jste. Teď opět básníte ve Vašem shrnutí jak to bylo supr.Mohla bych se zeptat kdy jako? Samochvála není dobrý rádce! 

15.3.2006 16:46:09 : Odpověď : Iva Bušinová

Dobrý den paní Jarmilo, škoda, že jste si nepřečetla pozvánku na Salimu pozorně, doslova tam stálo "V rámci programu se zde bude prezentovat Poradenské centrum pro celiakii a bezlpekovou dietu. Připravujeme ukázky pečení bezlepkového pečiva a ochutnávky. V pátek, 10. března od 9,30 hodin."

Přiblížím Vám naši prezentaci i z té druhé strany (o které se nepíše), ale asi je stejně zajímavá. Tak tedy.

V pondělí jsme s paní Kurečkovou od asi 10 hodin u nás doma v kuchyni připravovaly materiály do vitrín. Paní Kurečková schválně přijela z Brna. Já jsem ráno ještě spěchala nakoupit vlnitý papír, protože jsem ho v sobotu koupila málo. Paní prodavačka byla u zubaře, otvírala jak naschvál s dvouhodinovým zpožděním. Ještě že mi pak poradila, abychom obrázky lepily tavící pistolí, jinak to lepíme dosud! Po 17 hodině jsme vyrazily do Brna. Výstaviště se zavíralo v 18 hodin, stihly jsme to tak tak. Večer jsem ještě honem vystavila na webovky fotografie z této naší prezentace.

V úterý jsem natáčela v Praze velikonoční Párty s kuchařem v Primě, naštěstí jel manžel se mnou, protože dálnice byla jako vždy zavátá.

Ve středu jsme byly celý den s paní Kurečkovou na Salimě. Mimo jiné jsem se zúčastnila konference Děti a výživa a mluvila s dr. Vítem, hlavním hygienikem (o hranici lepku v bezlepkových potravinách, víc napíši v Poznámce). Taky jsem měla krátkou besedu na stánku JZD Vícov (ve spolupráci s VÚPP jsme jim pomáhali analyzovat bezl. uzeniny aby je mohli na veletrhu představit). Když jsem odcházela z veletrhu, právě se zavíral a troubili večerku (možná jste to někdy na veletrhu zažila, bylo to dost originální).

Ve čtvrtek jsem musela do Opavy. Cesta přes Libavou byla napínavá, místy jsme ve vánici hledali silnici. Na 19:30 večer jsme byli s manželem pozváni do Brna, do Janáčkova divadla na koncert. Dorazili jsme v 19:20. Ale je pravda, že jsem si stihla před tím na 30 minut lehnout.

V pátek ráno přivezli bezlepkové pivo = odtahat do skladu. Do toho známá, která měla se mnou být na Salimě zavolala, že dostala příušnice a má vysoké horečky. Bylo mi jasné, že to sama nezvládnu. Můj onkolog mi zakázal používat pravou ruku téměř na všechno. Ještě jsem se pokoušela obtelefonovávat známé, jestli by mně pomohli, ale nikdo nemohl. Proto jsem s sebou vzala dvanáctiletou dceru (samozřejmě přivítala, že nemusí jít do školy. Já jsem byla méně nadšená, ale nebyla jiná volba) Pomohla mi naložit naši pec na chleba a já posbírala z kuchyňské linky solničku, ocet, olej, utěrku, ... naštěstí byl v ledničce kefír (tohle všechno měla vzít s sebou nemocná kolegyně) a tryskem jsme vyrazily do Brna. Přijely jsme těsně před 9 hodinou. Za kafe a kauci 2000 Kč nás pustili i s autem dovnitř, abychom všechno nemusely tahat z venkovního parkoviště. Ještě jsem je udyndala, aby mi vjezd napsali do 10 hodin, protože jinak bych nestihla dát péct chleba. Než jsme vynosily všechny věci z auta na stánek, našly prodlužovačku, připravily pícku na pečení, nachystaly informační materiály, bylo 10 hodin. Branou z výstaviště jsem vyjížděla na minutu přesně. Auto jsem musela zavést na parkoviště a vrátit se pěšky zpátky. Pak jsem byla celý den na stánku. Přesto, že téměř všichni návštěvníci odešli krátce po 15 hodině, musely jsme s vjezdem auta na výstaviště pro věci čekat až do 16:45. Než jsme se odtamtud vymotaly, bylo 18 hodin. Cestou zpátky už jsem skoro neviděla na cestu únavou, ale proto, že dcera celý den téměř nic nejedla,(kromě našeho upečeného chleba), slíbila jsem jí, že se zastavíme na večeři. V motorestu U Napoleóna (u Rousínova) bylo příjemně, jídlo bylo perfektní, hořel krb ...

K Vašemu dopisu, který jste začala: "Paní Bušinová opravdu si děláte pěknou reklamu!" už nemám co dodat. Možná přece něco. Kdyby jste mi na výstavišti nabídla pomoc, určitě bych ji neodmítla. Iva Bušinová 

Komentáře k článku
:
:
:
FCMEV:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace