bezlepkovadieta.cz » Poradna » Lékové kontraindikace

Lékové kontraindikace


Léky a bzlepková dieta. Jo ? Nebo ne ? Nebo v každém případě ? No prostě ... léky a jejich dopad na bezlepkovou dietu.

 

Celkem 11 článků
články: [1-10] [11]

PORADNA: Přípravek pro zvýšení železa v krvi

Chtěla bych poradit, syn 7letý celiak má zjištěnou nízkou hladinu železa v krvi, může užívat na doplnění přípravek Ferrofortis sirup z firmy FinClub?

Hana

PORADNA: Dologran

Chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, jestli je Dologran (přírodní vápník) bezlepkový? Na obale je pouze „karbonát vápníku, hořčíku, glukoza“. Výrobce mi na dotaz neodpověděl.S vápníkem má problémy mnoho celiaků, nemáte s Dologranem zkušenosti?

Děkuji David

 


PORADNA : Pangamin

Dobrý den,

je Pangamin vhodný k užívání při bezklepkové dietě?

Děkuji, Tomáš

PORADNA : Antikoncepce

30.9.2007 12:14:07 : Otázka: -----

Dobry den, je mi 18 let a cekam na vysledky enterobiopsie - celiakie velmi pravdepodobna, souhlasi krevni testy i priznaky. Chtela bych se zeptat: beru hormonalni antikoncepci Minulet - tablety. Pokud bych mela coeliakii muzu tablety dal uzivat? Budou stejne spolehlive a budou se v tenkem streve vstrebavat jak maji?? Nebo mam radeji volit naplasi? Ty mi bohuzel nevyhovuji po financni strance-jsem student, ani na me problemy s pleti. Mockrat dekuji. Psala jsem do poradny gynekologicke a odpoved znela: Nejsou žádné speciální studie o coeliakii a antikoncepčních pilulkách -
je to ostatně příliš vzácná nemoc, aby se spolehlivost pilulek dala nějak
speciálně zkoumat (uvážíte-li, že užívá-li 1000 žen pilulky po dobu jednoho
roku, tak otěhotní 1-2, tak je jasné, že chcete-li prokázat snížení
spolehlivosti, musíte mít několikatísícový soubor žen - kde takový soubor s
coeliakií seženete). Máte-li obavy a chcete-li být opatrná, nemohu než s tím
souhlasit.

Moje gynekolozka, ale tvrdi, ze pokud nemam prujem a nezvracim, tak to vliv na ucinnost HAK nema. Muzete mi prosim poradit, co mam ted delat?? Dekuji mockrat. Veronika 

PORADNA : Herbust a obecně léky

11.7.2006 18:25:16Otázka: PharmDr.Tomáš Arndt

Dobrý den, pracuji jako lékárník a setkávám se občas s dotazem zda ten či onen potravinový doplněk obsahuje lepek.Mohli by jste mi poradit, kde bych to zjistil/bohužel ve vaší databázi jsem našel potraviny a několik léků/.Poslední konkrétní dotaz byl na přípravek Herbust. Rád bych se zeptal, zda u něho máte zjištěno, zda je či není vhodný.
Děkuji
PharmDr.Tomáš Arndt, lékárna Aurelis,Praha 5 

PORADNA : Disolune v těhotenství

6.8.2007 10:26:16 : Otázka (2) : Magda Valentová

Dobrý den, celiakii mám již od jednoho roku a od pěti užívám dle potřeby dříve sulfony a nyní disulone. Užívám tak čtvrt tablety dvakrát týdně. zjistila jsem že jsem těhotná. Chtěla bych se zaptat jek je to s užíváním léku disulone v těhotenství. A zda se při těhotenství musím být pod speciálním dohledem nebo stačí u mého gynekologa. Děkuji Magda


13.3.2006 14:06:34 : Otázka (1) : Blanka Muzikantová

Dobrý den, mám diagnostikovanou celiakii a Duhringovu dermatitidu a chtěla bych se zeptat jak je to s užíváním léku Disulone v těhotenství. Již jsem se informovala u několika odborníků a několika pacientek, ale dostala jsem dosti protichůdné odpovědi. něktří tvrdí zásadně neužívat Disulone v těhotenství, někteří odborníci mi tvrdili, že při užívání Disulone v těhotenství není dítě nikterak ohroženo. Můžu se tedy zeptat, jak to tedy opravdu je ? Celiakii mám zjištěnou ve 23 letech, teď je mi 31, bezlepkouvou dietu přísně dodržuji, přesto pokud tento lék vysadím, obvykl do deseti dnů se mi objeví kožní vyrážka. Po nasazení léku ihned zmizí. 

PORADNA : Preventan

23.5.2005 : Otázka: lenka

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zuda může celiak užívat Preventan. Pracuji mezi dětmi, často mě skolí virózy a známá lékařka mi tento přípravek doporučila. 

PORADNA : Euthyrox

12.3.2005 : Otázka: Monika

Dobry den, me osmilete neteri je od narozeni podavan denne lek EUTYROX kvuli vrozene hypoteroze. Od leta lonskeho roku je na BD. Je tento lek bezlepkovy? A jeste dotaz - slehacka ve spreji - je bezlepkova?Dekuji za odpoved. Monika 

PORADNA : Pangrol 20000

27.5.2004 : Otázka: Marek Jansky

Dobrý den, mohou trávící enzymy v tabletách (Pangrol 20000) poškodit sliznici tenkého střeva, a to přímo, nebo aktivací nějakého dalšího enzymatického procesu? Mám hodně nesourodé reakce - občas je to dobré, občas dost špatné, tak nevím co si o tom myslet. Dá se nějak zjistit, zdali je tvorba vlastních enzymů ve slinivce dostatečná a zda se správně aktivují? 

PORADNA : Cassene Biostim

12.1.2003 : Otázka: stench

Může člověk, který drží bezlepkovou dietu užívat lék Biostim od fy. Cassenne? Tableta totiž obsahuje pšeničný škrob. 

Celkem 11 článků
články: [1-10] [11]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace