bezlepkovadieta.cz » Poradna » Děti a nedodržování diety

Děti a nedodržování diety


Trápí Vás, že děti nedodržují dietu ? Nevíte co s nimi a jak je přesvědčit ? Mrkněte sem, třeba tu nějaký ten tip bude ... .

 

PORADNA: Jak se zbavit bezlepkové diety?

Dobrý den,nevíte jak bych se mohl zbavit bezlepkové diety? Mám jí 1 rok. Je mi 15let.

Lukáš

PORADNA: Musíme opravdu otírat nůž?

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu: oběma našim dětem byla diagnostikována i potvrzena celilakie. Jedna naše známá nám tvrdí, že musíme otírat i nůž, kterým jsme předtím ukrojili "normální" chléb, neb zbytkové množství alergenů může vyvolat zhoršení zdravotního stavu, potažmo i průjem.

Chápu, že se nějaká pravidla dodržovat musí, ale toto mi připadá poněkud scestné, množství "škodlivim", které ulpí na střence nože je podle mne zcela neměřitelné a po konzumaci bezlepkové potraviny se ještě naředí.

 

DÍKY ZA INFO.  S pozdravem  Karel

PORADNA : Co se může stát ?

6.10.2008 9:22:57 : Otázka: Eliška Macková

Dobrý den, celiakii mám už od 11ti let, nyní mi je 23, občas dietu nedodržuji, co se mi může stát? Děkuji 

PORADNA : Když se zpětně dozvím o lepku v jídle

11.7.2004 : Otázka: Lenka Nehasilová

Vážený pane doktore, mám desetiletého syna, který má rok diabetes I.typu a zároveň mu provedli testy na celiakii. Testy byly pozitivní a od loňského listopadu drží 100% bezlepkovou dietu. Syn je úžasný a skvěle spolupracuje a chápe situaci. Dietu drží poctivě, ale někdy se stane, že zpětně zjistím, že v dané potravině mohl být lepek. (Nedávno jsem někde četla, že i hranolky mohou obsahovat lepek). Chtěla bych vědět, jak je závažné, když někdy dojde k takovému nevědomému porušení diety? Rozvine se destruktivní činnost ve střevě jako kdyby nedodržoval dietu vůbec nebo je to v menší míře nebo vůbec? Děkuji Vám za odpověď. Lenka 

PORADNA : Zásah do rodičovské výchovy

23.2.2004 : Otázka: Renata Pokorná

Mám vnučku 20 měsíců.Od narození měla potíže se zažíváním. Byla nejméně jeden rok kojená, ale její maminka musela velmi dbát na stravu co si může dovolit sníst, aby malá neměla bolení bříška. Přesto dodnes nemůže jíst vše, co je pro děti v jejím věku již vhodné a její bříško je neustále vyfouklé.Několikrát jsem žádala syna,aby ji nechali prohlédnout, protože se domnívám, že není v pořádku a mám obavy o její vývoj. Nedávno jsem v TV viděla pořad o celiakii a prvním příznakem je právě ono vyfouklé bříško. Snacha se dítěti velmi pečlivě věnuje, ale věří bezmezně tvrzení dětského lékaře, že je holčička v pořádku. Nevím, co dělat, protože můj přímý zásah do situace by se mladých dotknul. Domnívali by se, že nevěřím jejich schopnostem se postarat o dceru a myslím, že by to narušilo naše dobré vztahy. 

PORADNA : Syn přestal dodržovat dietu

16.12.2003 : Otázka: Iva

Můj 18-ti letý syn přestal dodržovat dietu. Mám o něj strach. Jak mám dospělému dítěti vysvětlit, že ohrožuje své zdraví. Děkuji za odpověď. 

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace