bezlepkovadieta.cz » O nás

O nás

Občanské sdružení Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu bylo založeno s cílem zlepšit informovanost pacientů a laické a odborné veřejnosti o onemocnění s názvem celiakální sprue. Po vážném onemocnění představitelky sdružení, Ing. Ivy Bušinové bylo občanské sdružení (snad dočasně) ukončeno a pro zachování webových stránek a dalších aktivit sdružení, přešlo do soukromých rukou.

Pro naplnění tohoto cíle byly založeny tyto webové stránky www.bezlepkovadieta.cz a stránky pro děti U Berušky.

Odbornými garanty činnosti  poradkyně pro bezlepkovou dietu a celiakii zůstali přední spolupracovníci,  lékaři, psychologové, výzkumní pracovníci a speciálisté na výrobu surovin a potravin.

Ing. Bušinová pokračuje v navázaných spoluprácích. Například v analýzách gliadinu v potravinách ve VÚPP a podílí se na vytváření databáze bezlepkových potravin a surovin. Spolupracuje při kontrole bezlepkových potravin na obsah lepku se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí.

Spolupracuje s výrobci na vývoji nových bezlepkových výrobků, prověřujeme jejich použití v kuchyni a vytváříme nové recepty.

Pomáhá se zaváděním přípravy bezlepkové stravy do školních zařízení, restaurací,  pro rekreaci celiaků atd.

Poracenské centrum  v čele s Ing. Bušinovo bylo  iniciátory vzniku a zakládajícími členy Komise pro celiakální sprue MZČR, která byla zrušena v prosinci roku 2005.

Vydalo informační materiály - edukační leporelo pro děti Evička a Honzík drží bezlepkovou dietu, CD ke sledování růstu dětí a informační DCD. V nakladatelství Grada vyšly dvě knihy  Bezlepková kuchařka 1 a 2.

Byli organizátory akcí pro celiaky, lékaře, nutriční pracovníky, atd. Nadále pokračuje intenzivní přednášková činnost.

 

Ing. Iva Businova

 

 

 

 

 ing. Iva Bušinová

poradce pro bezlepkovou dietu a celiakii

 

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace