Vánoce v bezlepkové kuchyni

Vánoční perníčky

ilustrační foto

250 g medu, 250 g cukru, 120 g tuku (Omega, Smetol), 630 g kvalitní bezlepkové  mouky, 1 vejce, 1/8 l vody, balíček perníkového koření, 1,5 kypřícího prášku do pečiva, 2 lžíce kakaa, špetka soli

Med a cukr zahřejeme, zamícháme a necháme vychladnout. Postupně přidáváme tuk, vejce, vodu, bezlepkovou mouku, sůl, koření, kakao a prášek do pečiva. Těsto dobře vypracujeme a necháme v ledničce minimálně 24 hodin odležet. Potom rozválíme pláty a tvořítky vykrajujeme perníčky nebo podle šablony perníkovou chaloupku. Přeneseme na pečící papír a pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C asi 8 minut. Po upečení ještě horké potíráme rozmíchaným (ne napěněným) žloutkem s vodou. Perníčky zdobíme bílkovou polevou.

Autor: Iva

Poznámka autorky: Množství těsta vystačí na celou perníkovou chaloupku.

Komentáře k článku
:
:
:
OFMYB:
Od: Helena
Datum: 8.12.2012 16:19:59
Dobry den, muzete mi,prosim, poradit cim lze naradit v tomto receptu tuk? Maslem? Olejem? Ziji v zahranici a ni podobneho Smetolu jsem zde neobjevila. Dekuji a zdravim!

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace