bezlepkovadieta.cz » Kuchařka » Testujeme

Testujeme

Celkem 67 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Piškotový chlebíček s čerstvým ovocem

aKdyž čekáte vzácnou návštěvu, když chcete udělat rodině radost v neděli odpoledne, nebo jen tak ...

Vyzkoušeli jsme Grošíky z odpalovaného těsta

aPokud vaše děti milují buchtičky s krémem, s Grošíky máte vystaráno

Testujeme - Muffinky z Novalimu

aFirma Novalim přichází na trh s novinkou, směsí na přípravu Muffin. Mám ráda novinky, zvlášť když jsou prý vynikající.

 

Vyzkoušeli jsme novinku - strouhanku Bezgluten

aNovinkou v zásilkovém obchodě, který provozuje Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu jsou výrobky značky Bezgluten. Jedná se o polskou firmu, která nabízí okolo osmdesáti bezlepkových potravin a surovin. Postupně vám je představíme.

 

Vyzkoušeli jsme - Bezglutenovou kvalitu žití

aPalačinky pro nemocného Juráška

Beleše - druhý pokus

Recept na Beleše do formy Belešník jsem získana nedávno na kunštátském keramickém jarmarku. Paní Stodůlková tam prodávala své krásné formy na bábovky, srdíčka, beránky, ale také nabízela Belešník. Je to vlastně kopie starodávné keramické formy na různé tvary pečiva. Měla poslední kus a ten byl zadaný, tak jsem si od ní koupila alespoň nádhernou keramickou tabulku "Pozor pes" s otištěnou psí tlapkou. Nevím, jestli jsem naší kavkazačce Kimi udělala radost, ale rodině se tabulka moc líbila.

 

Kde jsem udělala chybu?

Vážená paní Bušinová,

jelikož mám čtyřletou dcerku, která musí dodržovat bezlepkovou dietu, s nadšením jsem si zakoupila vaši novou Bezlepkovou kuchařku 2. Našla jsem tam spoustu pro oko zajímavých receptů a jako první jsem si troufla vyzkoušet hrnkovou buchtu s tvarohem na straně 107. Postup se mi zdál velmi jednoduchý a tak jsem se do toho s chutí pustila. Jaké však bylo mé rozčarování, když se buchta po půlhodinovém pečení vůbec nepodobala buchtě na obrázku. Tvaroh zůstal na povrchu, i když měl při pečení klesnout ke dnu a přestože byla buchta po povrchu a zespodu upečená, uvnitř byla sražená, mazlavá a nedopečená. Slzy jsem měla na krajíčku a z úst se mi hrnula nepěkná slova. Moc prosím o radu, čím je to způsobené, že buchta vůbec nenaskočí a je uprostřed nedopečená? V čem dělám chybu? Nestalo se mi to totiž při pečení poprvé…. Má se dávat těsto do předem předehřáté trouby? Neudělala jsem chybu v tom, že jsem dané suroviny jen nepromíchala, ale šlehala v ručním mixéru....?
Jsem bezradná a rozladěná. Už tak strávím v kuchyni spoustu hodin a když je pak konečný výsledek k ničemu….. Moc vás prosím o radu a doufám, že zase najdu chuť a náladu se do nějakého nového receptu pustit!!!!

S pozdravem Markéta Petrů

 

Danka testovala Drobilku

aKonečně se našel někdo, koho napadlo vyzkoušet některý z receptů na těchto webových stránkách a své poznatky sdělit ostatním. Několikrát jsem návštěvníky webovek o tuto spolupráci chtěla požádat, ale vždy tento nápad zapadl. Až se objevil email od Danky. Vyzkoušela recept na Drobilku a napsala nám o tom.

 

Testujeme - Kašička, pohádka mládí

kašička

Už dlouho sháním bezlepkovou krupičku. Je vhodná pro bramborové knedlíky, noky do polévky atd. Náhodou jsem v jednom supermarktu objevila - Krupička jemná rýžová.

Testujeme - Langoše pro Vladimíru

aLangoše, obyčejné jídlo, které "normální smrtelník" koupí málem na každém rohu, může být pro nás, lidi odkázané na bezlepkovou dietu, nedostižnou lahůdkou.

 

Celkem 67 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace