bezlepkovadieta.cz » Kuchařka » Testujeme

Testujeme

Celkem 67 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Těstoviny s tuňákem

aKdyž jsem hladová, jsem protivná. Na uzeniny z Globusu, které jsem vyhrála v soutěži vázání špekáčků, se už nemůžu ani podívat. Tak co jiného? Nedávno mi Evženie, spolupracovnice a přítelkyně barvitě líčila, jak chutnají těstoviny s tuňákem. Mimochodem Evžu předchází pověst "rozjídačky". Stačí chvilku pozorovat jak si úžasně umí vychutnat jídlo a zaručeně dostanete hlad. Její těstoviny s tuňákem budou zaručeně famózní.

 

Testujeme - Piškotové těsto Bezgluten

aPiškotový chlebíček
5 menších vajec, 100 g cukru krystal, 1 vanilkový cukr, 100 g oleje, 200 g bezlepkové směsi Piškotové těsto zn. Bezgluten, zarovnanou kávovou lžičku kypřícího prášku do pečiva.

 

Vejce utřeme s cukrem a vanilkovým cukrem do husté pěny. Postupně přidáváme, za stálého míchání, olej a nakonec lehce vmícháme směs na piškotové těsto zn. Bezgluten. Tuhým tukem vymažeme a bezlepkovou moukou vysypeme formu na pečení a hmotu do ní vlijeme. Vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C a pečeme asi 45 minut.

 

Nejdřív ochutnej a pak nakup

aTak to je hlavní motto ochutnávek v našem poradenském centru, které jsme připravili pro nakupující v prodejním skladu v Brně na Obilním trhu

 

Směs na chleba Semix se osvědčila i na housky

aNa elegantní krabičce je napsáno "Směs je určená pro přípravu chleba vhodného pro celiaky. Neobsahuje lepek a lze z ní připravit chleba v automatické domácí pekárně i v elektrické troubě. Červená, černá a bílá jsou přesně moje barvy a právě v nich je vyvedená krabička na bezlepkový chleba od firmy Semix. V papírovém obalu se ale neskrývá hotový chléb, nýbrž sypká směs, ze které, pokud chcete, bezlepkový chleba připravíte.

 

Jahodový džem

1kg jahod, 1 Gelfix Extra 2v 1 /OETKER/, 500 g cukru

Vyzkoušeli jsme rohlíky a bagety z nové směsi

aUž dlouho jsem měla v plánu vyzkoušet novou bezlepkovou směs Extra univerzální koncentrát bezlepkové mouky na rohlíky, přípradně bagetu. Cvičná kuchyňka v naší Poradně konečně funguje tak jak má, takže nic nebránilo pustit se do práce.

 

Vyzkoušeli jsme směs na bezlepkovou bábovku

aKdyž vám dojde fantazie, když máte málo času, když si nejste jistí v bezlepkovém pečení, když ...

 

Jeden recept ve dvou píckách

aJeden z našich zákazníků se na nás obrátil s prosbou, zda bychom mohli vyzkoušet nový i "starý" model domácí pícky na chléb značky Panasonic a vyvrátili nebo potvrdili, jeho doměnku, že model SD 255 peče jinak.

 

Srnčí na smetaně a špekové knedlíky

aNutně jsem se musela zbláznit. Určitě jsem se zbláznila! Jinak bych se přece nepustila v neděli, v jedenáct hodin dopoledne, do přípavy srnčího na smetaně a špekových knedlíků. A to jsem doma neměla ani kousek špeku, tak jsem pro něj ještě jela do supermarketu. Veronika má v poledne osmatřicet horečky, balíky zásilkového obchodu nejsou připravené, okna neumytá, Vánoce na krku, Mikuláš za dveřmi, zítra nastupuji do nemocnice na operaci a já vařím, jako by to bylo naposled. Pane Bože, prosím, ať tu operaci zvládnu! Slibuji, že se bez reptání vrátím k plotně.

 

Vafle ve vaflovači

250g bzl.mouky(dopor.UNIMIX-vysoká obsah škrobu),100g cukru,1 vejce, 250ml mléka, 250 ml vody, 4lžíce rozt.másla.
(Vše vyšleháme ručním šlehačem a těsto nalijeme na rozehřátý vaflovač. Pečeme asi 5min.

-Použila jsem sójové mléko, kravské mléko nemohu. A také rostlinné máslo, jinak jsem recept zachovala. Těsto jsem udělala poloviční.

 

Celkem 67 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace