bezlepkovadieta.cz » Kuchařka » Testujeme

Testujeme

Celkem 67 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Testujeme - Snack cake, bezlepkový dortík za 2 minuty

Skvělý dortíkPěknou krabičku s vyobrazeným dortíkem a výrazným nápisem " Za 2,5 minuty v mikrovlnce hotové" jsem doma sušila už téměř měsíc. Dostala jsem na vyzkoušení nový, bezlepkový výrobek SNACK CAKE. Prosbě skvělý dortík s vanilkovou příchutí prý hotový za 3 minuty.  S nedůvěrou jsem četla návod na použití.  Začínal "jak pro blbé" - otevřete balení :-).

Silvestr budiž pestr

Pít se nebude! Nebude?Nevím jak u vás, ale u nás se na Silvestra těší i plyšový tučňák. Kromě sektu budou chlebíčky, jednohubky,  mini řízečky podávané na Caltě (bezlepkovém chlebu), solené brambůrky, oříšky, zákusky, když bude chuť tak i zmrzlina a k tomu všemu moravská vína. Silvestrovské odpoledne strávíme na návštěvě u přátel. K pozvánce byl přiložen vzkaz "chleba s sebou" (myšleno bezlepkový).  Myslím že se bude podávat tradiční moravské uzené. 

Mám pro vás pár nápadů a inspirací, jak báječně oslavit příchod nového roku, aniž by vás jakkoliv omezovalo dodržování přísné bezlepkové diety.

Vuřtguláš, jaký jsem ještě nejedla

aNa nedělní oběd se vuřtguláš příliš nehodí, ale když na složitější jídlo nezbývá čas ...

 

Buchta z domácí pekárny

aOchutnávky v našem Bezlepkovém centru v Brně na Obilním trhu se stávají mezi celiaky oblíbenými. Na středu, 4. února jsme připravili Buchtu z domácí pekárny.

 

Testujeme - Celozrnné rohlíčky

Tentokrát výrobky z nabídky bezlepkového obchodu Poradenského centra pro celiakií a bezlepkovou dietu testovala paní Martina. Doporučili jsme ji novinku, Hrubozrnnou bezlepkovou mouku. S výsledkem byla velmi spokojena . Vyzkoušejte její celozrnné rozhlíčky. Mohu potvrdit že jsou opravdu dobré. Já jsem shodou okolností také o víkendu připravovala z této bezlepkové mouky houstičky, ale použila jsem trošku jiný recept (najdete ho v na tomto webu v sekci pečivo), ale hlavně jsem celozrnné houstičky upekla v keramické formě na bábovičky.

Iva Svobodová-Bušinová


 

Štědrovečerní salát

Brambory a všechny obvyklé suroviny

 

Vánoční cukroví z jablečné mouky

aNedávno mi napsala maminka malé celiačky, že měla možnost ochutnat velmi dobré bezlepkové cukroví, vyrobené z jablečné mouky. V cukroví prý jablečná mouka nahrazuje klasickou mouku i cukr. Pro celiaky výborný nápad.

 

Pečení v přímém přenosu - Vícezrnný chléb z pícky Panasonic

aUž pár týdnů máme v nabídce zásilkového obchodu novou směs, Koncentrát vícezrnného bezlepkového těsta. Zatím jsem ji nevyzkoušela. Dnes je prodejní den v našem "prodejním skladu" v Brně na Obilním trhu, který jsme spojili s ochutnávkami, tak je dobrá příležitost. Pouštím se do pečení!

 

Vyzkoušejte s námi Matýskovu pochoutku

aUž je to dávno, co jsem připravovala pro webové stránky firmy Dr.Oetker bezlepkové recepty. Tenkrát jsem tam zařadila i recept na Matýskovu pochoutku. Bezlepkové kynuté rohlíčky obalené v posypce. Když k nám měli v sobotu přijít naši přátelé, manželé Buchníčkovi, rozhodla jsem se že si zopakuji recept a rohlíčky připravím. Můj přítel namítal, že by se lidi neměli cpát sladkým, ať raději připravím něco z masa. Tak jsem udělala obojí. Nejprve jsme si pochutnali na smažených řízečkách s čerstvě upečeným Chlebem pro zdraví a ke kafču jsem podávala Matýskovu pochoutku. Nejen díky těmto dobrůtkám jsme s Libou a Petrem Buchníčkovými strávili příjemný večer.

 

Ochutnali jsme novinku - Francouzské koláčky s meruňkovou náplní

aDo anotace jsem k tomuto výrobku, který je v našem zásilkovém skladu novinkou, napsala že je z listového těsta jako od babičky, meruňková marmeláda je báječná a dohromady že se jedná o famózní bezlepkový výrobek. Ani slůvko není přehnané.

 

Celkem 67 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace