bezlepkovadieta.cz » Kuchařka » Testujeme

Testujeme

Celkem 67 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Testujeme - zn.Schnitzer, Bio Gourmet-Mix clasic, bezlepkovou biosměs na pečení od firmy Mléko bez laktózy

Schnitzer special

Máme další výbornou bezlepkovou směs na přípravu sladkého i slaného pečiva, Jedná se o novinku, kterou zatím v obchodech neuvidíte. Získala jsem od majitelky firmy Mléko bez  laktózy vzorek na vyzkoušení. Rozhodla jsem se zároveň otestovat "obruč" , která by měla udržet při pečení tvar a ještě papírovou formu na menší mazanec. Hned na úvod prozradím, že se osvědčila nejen směs, ale také formy.

SPARfree from Suchá směs bez lepku pro přípravu výrobku na způsob chleba

SPAR free fron směs na chlébJe to už pár měsíců, co na na domácím trhu objevila nová značka bezlepkových potravin a surovin - SPAR free from. Výběr je hodně široký, zahrnuje jak hotové směsi na chléb, bábovku pak také kypřící práše, pudinky, těstoviny, hotové pečivo, strouhanku, slané i sladké sušenky. Tyto výrobky jsou nejen bezlepkové ale zároveň bezlaktózové. Sortiment doplňují mléčné výrobky bez laktózy. Celiak si v Intersparu, který vlastní značku SPAR free from, vybere z bezlepkové a bezlaktózové nabídky jídlo na celý den.

Tentokrát jsem vyzkoušela od této značky směs na chléb s trošku podivným názvem - SPAR free from Suchá směs bez lepku pro přípravu výrobku z pšeničného škrobu na způsob chleba. No uvidíme!

 

Testujeme - Free From Směs na bábovku

Moučník ze směsi Free FromUrčitě pro vás, celiaky není žádnou novinkou, že vyšla nová hvězda na bezlepkovém nebi, která má jméno Free From. Na 40 výrobků bez lepku a bez laktózy nakoupíte v síti supermarketů Interspar v celé republice. Mnozí z vás již měli možnost výrobky vyzkoušet, díky ochutnávkové akci tohoto supermarketu.  Jak hodnotíte nabídku značky Free From?

Testujeme - Novinku na trhu - Těstoviny zn. Schnitzer

Tříbarevné bezlepkové těstovinyDíky paní Šenkárové a Mléka bez laktózy jsme vyzkoušeli nový výrobek z řady bezlepkových těstovin.

Kouzlení s listovým těstem

Testujeme BIOrajčatový základ od firmy TopBIO, pomerančový pepř zn. Benkor, sušené meruňky zn. Natura Oseva, vlašské ořechy zn. Natura Oseva

slaná variantaKdyž má k vám přijít na návštěvu celiak, může to být problém. Právě včera pozdě odpoledne, jsem o tom přemýšlela po té, co  se přihlásil pan Pavel s přítelkyní Zdenou, že se zastaví, aby mi vrátili prstýnek, který jsem u nich na chalupě s pecí zapomněla.  Ne že bych doma neměla nic bezlepkového k snědku, ale návštěva na Pavlově chalupě nasadila vysokou laťku :-).

Co jste ochutnali na podzimních Bezlepkových odpoledních v Globusu

Tuplovaná sekaná
P1160930.jpg

Chcete ochutnat tuto voňavou lahůdku? Přijměte pozvání na podzimní akce pro celiaky - Bezlepková odpoledne, které pořádá hypermarket Globus spolu s Poradenským centrem pro celiakii a bezlepkovou dietu.

Rychlá, voňavá a chutná houbová omáčka z prášku

Testujeme bezlepkové výrobky zn. Free From

Houbová omáčkaObsah sáčku rozmíchejte v 250 ml studené vody. Za stálého míchání přiveďte do varu, přidejte 2 lžíce smetany nebo másla a vařte 3 minuty. A máte uvařeno a bezlepkově!

Vyzkoušeli jsem Pizzu od Schäru

aPřesně podle návodu

Máslové bagetky

Testujeme pomocníka na kynuté těsto expres od Dr. Oetkera

Bagetky300 g Jizerky, 1 balení Pomocníka na kynuté těsto expres, 20 g másla, 1 lžíce oleje, 4 g soli, 200 ml vody, semínka na posypání nebo hrubozrnná sůl 

Laboratoř doma v kuchyni

Zapojili jsme se do studia hodnocení funkčnosti Jednoduchéto Enzymatického Testu (JET) na stanovení glutenu v potravinách

testujemePoradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu se zapojilo do studie firmy SEDIUM RD s.r.o.,  kde vyvinuli Jednoduchý Enzymatický Test (JET)  na stanovení glutenu v potravinách. Vyzkoušením a vyplněním dotazníku jsme přispěli k hodnocení funkčnosti tohoto produktu.  JET jsme zkoušeli na určení glutenu v běžně prodávané zmrzlině a pochoutkovém salátu a  bezlepkové máslové bagetě.  

Celkem 67 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace