Testujeme

Testujeme - Hotové bezlepkové jídlo - Houbové ragů a knedlíky

Bezlepkové jídlo

Čas prázdnin je také dobou dovolených a je pochopitelné, že ti, kteří pro celiaky celý rok připravují bezlepkovou dietu, chtějí mít alespoň chvíli od vaření pokoj. Ke slovu mohou přicházet například hotová bezlepková jídla. Při nákupu v jednom ze supermarketů jsem právě takové v nabídce jídelny objevila. Houbové ragů a knedlíky.  Neodolala jsem a vyzkoušela.

Bezlepkové jídlo 2Nebudu zastírat zklamání. Už první pohled nebyl nijak oslnivý. Šedá omáčka ve které plavaly nejen žampióny, (měla jsem podezření že byly z konzervy), ale také kousky nějakého zahušťovadla. K tomu jsem dostala pět kousků podezřele žlutých knedlíků, plných sraženin. 

Ani chuť toho bezlepkového jídla nebyla valná. Ragů i knedlíky byly bez chuti. Jako by si kuchař  myslel, že dieta pro nemocné celiakií znamená dieta neslaná, nekořeněná... Jen doufám, že jídlo bylo opravdu bezlepkové! Po dvojím přisolení omáčky jsem něco málo snědla. Smysl této nabídky bezlepkového jídla jsem nepochopila. Nebylo nikterak levné. Za stejnou cenu, možná i levnější, lze naštěstí koupit opravdu dobré a velmi chutné bezlepkové jídlo.

Hlad, prý je dobrý kuchař, ale v případě tohoto jídla to pro mě určitě neplatí!

Ing. Iva Bušinová

poradce pro bezlepkovou dietu

kategorie: Testujeme
Komentáře k článku
:
:
:
IVBGC:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace