Testujeme

Testujeme: Směs, která klame tělem

Třená buchta s tvarohovým krémemNa obalu bezlepkové směsi zn. SchnneKoppe je vyfocená krásná, povedená bábovka. Proto jsem směs  koupila. Ale ouha, až doma jsem si přečetla, že směs je určená na cituji: "pečení třeného těsta  bez lepku na linecký koláč". Moc jsem tomu nerozuměla, ale odhodlaně jsem se pustila do přípravy.

NávodRecept byl velmi jednoduchý. Do směsi přimíchat 5 vajec velikosti M a 250 ml oleje. Těsto se mělo péct při teplotě 180 °C.

Zdálo se mi, že těsto bude příliš hutné. Proto jsem před zamícháním směsi a přidáním oleje vejce vyšlehala do husté pěny. Pak jsem zašlehala olej a nakonec lehce vmíchala směs. Těsto jsem rozprostřela na plech vyložený pečícím papírem a pekla do zlatova. Plát se pečením mírně "smrsknul", což mi dělalo trošku potíže při plnění.

Náplň jsem měla vymyšlenou už dlouho. Inspirovali mě v rousínovském rodinném pekařství, kam chodím pro "normální" pečivo řemeslníkům, kteří mi opravují chatu. Prodávají tam kromě jiného bramborové placky s povidlím a mákem, palačinky se šlehačkou a také tvarožník. Nevím jak chutná, Obal, který klame tělemale vypadá úžasně. Mám v plánu tvarožníky koupit "mým" pracantům a při té příležitosti pekaře vyzpovídat, jak a z čeho jej peče. Tvarožník je jak jinak plněn šlehaným tvarohem.

Takže rousínovský tvarožník mě inspiroval svou náplní. Pro ten účel jsem zakoupila dva měkké tvarohy, jednu šlehačku, jednu zakysanou smetanu a protože měli nádherné broskve v akci, přihodila jsem do nákupního košíku i toto ovoce.

Upečený plát jsem podélně rozřízla, a aby mně tvarohová náplň nevytekla, omotala jsem kolem půlky plátu manžetu z alobalu. Do ušlehaného tvarohu se šlehačkou, zakysanou smetanou, cukrem a želatinou jsem přidala na kostičky nakrájené oloupané broskve. Tvarohovou náplň jsem rozprostřela na plát a přikryla  druhou polovinou plátu. Zůstaly mi ještě kostičky broskve, které jsem nasypala nohoru.  U směsi byla přiložena čokoládová poleva, kterou jsem rozehřála a broskve a plát čokoládou pocákala. Na dvě hodiny jsem buchtu vložila do ledničky, aby tvarohová náplň ztuhla.

Chutnala i zarytým odpůrcům sladkostí :-)

Iva Bušinová

kategorie: Testujeme, RSS
Komentáře k článku
:
:
:
ZCOUP:
Od: Lilien
Datum: 24.6.2013 9:27:02
Tuhle směs mi přivezl známý z Německa a upekla jsem z ní normální bábovku, jak je na obrázku i s čokoládovou polevou. Lahoda :)

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace