Testujeme

Vyzkoušeli jsme: Ovocný koláč z Apetitu

Ovocný koláč z ApetituNa Facebooku  jsem slíbila, že vyzkouším ovocný koláč z časopisu Apetit, ale v bezlepkové verzi. Stěhování, zařizování, zabydlování nových prostorů vzalo bohužel všechen můj čas. Navíc jsem chtěla koláč vyzkoušet v nové cvičné kuchyňce. Podařilo se!

Recept na ovocný koláč z časopisu Apetit:Robot

Těsto: 400 ml smetany ke šlehání, 200 g cukru krystal, 1 vanilkový cukr, 5 vajec, 400 g bezlepkové směsi (MixB, SPAR free from - univerzální směs, Bezgluten - univerzální směs), 1 balíček kypřícího prášku do pečiva, kůra z bio citronu, špetka soli

Iva BušinováOvoce: 800 g ovoce (borůvky, maliny, jahody, ostružiny), 5 lžic cukru krystal

V novém Bezlepkovém centru v Brně na ulici Nové sady máme k dispozici úžasného pomocníka, robota Cooking Schefa. Takže tu nejtěžší práci, umíchání těsta udělal za mě. Nejprve jsem měla do polotuha vyšlehat smetanu s cukrem a vanilkovým cukrem a po jednom přidávat celá vejce. Pak recept přikazoval, opatrně přimíchat mouku smíchanou s kypřícím práškem, citronovou kůrou a špetkou soli. 

Co dál? Těsto vylít do vyššího plechu vymazaného tukem a vysypaného bezl. moukou. Uhladit povrch a nahoru poklast ovoce. Nakonec povrch posypat cukrem. Hotový ovocný koláč

Trouba již byla vyhřátá na 200 °C a koláč se měl péct 30 minut. Byl skutečně hovot.


Budu upřímná. Chuť koláče mě zklamala. Koláč byl málo vláčný a v podstatě velmi fádní chuťi. Ani Jirka, můj syn, svoji porci nedojedl (a to ji koláč posypal kopcem moučkového cukru). Přítelkyně a spolupracovnice Ing. Špinková nedorazila, takže bude ochutnávat později. Jak zhodnotí ona ovocný koláč z Apetitu napíšu, až jej ochutná.

Iva Bušinová

Bezlepkové centrum

kategorie: Testujeme, RSS
Komentáře k článku
:
:
:
MWMGM:
Od: Ivan
Datum: 5.1.2012 20:47:02
Možno by sa zišlo pripísať na záver, zopár tipov, ako napraviť jeho chuť. Napríklad: Pridať štipku soli, na zvýraznenie iných chutí a lepšie trávenie. Možno by sa hodilo pridať viac vanilkového, alebo obyčajného cukru. Chýba mi tam maslo, alebo nejaký chutný margarín, aby nebol tak suchý a získal viac vláčnosti. V tom prípade bude asi treba dať menej šľahačky. Kto by ho chcel mať ešte jemnejší, môže pridať žĺtko. - iné ma momentálne narýchlo nenapadá :( Ale ako recenzia časopisového receptu je to O.K. ;)

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace