Testujeme

Perník z "prášku"

Ke stolu!Většinou si směs na moučníky míchám sama, ale tentokrát jsem udělala výjimku. Perníkový moučník směs jsem dostala. Návod na přípravu se mi zdál jednoduchý, tak jsem si řekla že ji vyzkouším.

Podle návodu na sáčku jsem měla 500 g směsi rozředit asi 360 ml vody, řádně rozmíchat a vlít do tukem vymazané formy. Moučník jsem měla péct při 180 °C asi 30 minut.

Příprava těsta byla skutečně velmi jednoduchá a rychlá. Za chvíli se z trouby začala linout typický vůně čerstvého perníku. Na obálce směsi mě zaujala fotka pěkně ozdobeného moučníku. Můj perník jsem potřela pikantní rybízovou marmeládou a na ozdobu jsem si připravila citrónovou polevu. Do cukru moučka jsem nakapala citrónovou šťávu, přidala trošku másla hmotu utřela do hladka. Bílou citrónovou polevou jsem ozdobně pocákala povrch perníku. Za asi hodinku poleva ztuhla a perník jsem mohla krájet.

Chuť perníku připraveného ze směsi Perníkový moučník mě trošku zklamala. Jedním slovem bych ji označila jako nevýrazná. Pikantní poleva perník rozhodně hodně vylepšila. Zato vůni se nedalo nic vytknout, perník voněl typicky "perníkově". Moučník byl vláčný a na řezu byla vidět pravidelná pórovitost.

 

Ode mě dostává Perníkový moučník směs známku jedna mínus.

Iva Svobodová-Bušinová

 

kategorie: Testujeme, RSS
Komentáře k článku
:
:
:
HMJLH:
Od: Marja
Datum: 19.2.2013 20:25:05
Souhlasím s Michaelou, mám vyzkoušený perník od Labety a moc chutná celé rodině. Dělám vždy když chci něco rychlého a osvědčil se jako snídaně/svačina na cesty. Slepím dva kusy marmeládou, poliju bílou polevou od Oetkera a je hotovo :)
Od: Michaela
Datum: 4.6.2012 15:15:16
Dobrý den, právě včera jsem zkoušela dělat taky jednu takovou dobrotku z prášku. Zkoušela jsem perník značky Labeta a můžu říct, že mě mile překvapil. Perník chutnal jako normální perník a byl ihned po vytáhnutí s trouby snězen. Opravdu doporučuji! :)

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace