Testujeme

Testujeme: Listové těsto z mrazáku

Jablečný štrůdl

Zůstalo nám v mrazničce Bezlepkového centra několik balíčků bezlepkového listového těsta.  Datum spotřeby byl doporučen do 31. 5. 2009.  Do mrazničky ale byly vloženy před tímto datumem. Snad tedy budou použitelné.  Vyzkoušíme a uvidíme, nebo spíš ochutnáme.

S mojí asistentkou jsme se pustily do práce. Ona krouhala jablíčka, já rozvalovala těsto, plnila a motala štrůdl.  Troubu jsme nastavili na 200 °C. Zkoušela jsem péct listové těsto při nižší teplotě, ale nedoporučuji! Těsto "nenaskočí" a jak se říká, není to ono. Při dodržování bezlepkové diety si přece také chceme na jídle pochutnat.

Náš štrůd z listového těsta, který jsme naplnily kousky jablíček, posypaly mletou skořicí a vanilkovým cukrem, se podařil báječně. Už když se pekl, vycházela z trouby nádherná vůně pečených jableki, skořice a vanilky. No jo, podzim je za dveřmi. Zase další rok za námi....  

Asistentka Blanka spěchala domů, tak dostala ještě teplý štrůdl do přenosky. Když dorazila domů, na Skype mi napsala -  " štrůdl jsem po cestě skoro celý sežrala .... jen jeden kousek jsem nechala mamce. Ten je tak strašně dobrý. " Asi pod vidinou dalších bezlepkových lahůdek mě ještě ujistila, že za mnou zase přijede.  To že si pochutnala na bezlepkovém těstě, které je starší víc jak rok,  se dozví až z tohoto článku :-))).  No hlavně že ji chutnalo.

 Iva Svobodová-Bušinová

kategorie: Testujeme, RSS
Komentáře k článku
:
:
:
NLYLZ:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace