Testujeme

Hrubozrný chléb z Balvitenu

Hrubozrný chlébDo soutěže o nejlepší bezlepkový chléb na VII. celostátním setkání celiaků se měly zapojit všechny firmy, které vyrábějí nebo dovážejí nebo prodávají bezlepkové směsi na chléb. Paní ing. Kozikowská v Jeseníkách presentovala a prodávala vynikající bezlepkové výrobky značky Balviten. Bohužel jsme ji nedokázali přemluvit, aby soutěžila. Svoji neúčast v soutěži omlouvala tím, že se jí nedaří chleba ze směsi upéct.  Shodou okolností jsem měla doma směs hrubé bezlepkové mouky od této značky. Nedalo mi to a dnes  jsem se po návratu z masáže u RNDr. Daňkové, která přednášela a masírovala i na víkendové akci v Jeseníkách, plná elánu a energie,  pustila do pečení chleba.   

ReceptKyneme při 35 °C v troubě

 

500 g hrubé bezlepkové mouky zn. Balviten, 10 g soli, 20 g cukru, 430 g vody, 40 g oleje, 20 g čerstvého droždí.

Vše jsem v pořadí cukr, sůl, voda, olej, droždí a mouka vložila do pečící nádoby domácí pícky na chléb zn. Panasonic a nechala těsto umíchat.

Nakynuté pečivoMezi tím jsem si připravila formy. Z půl kila mouky bylo těsta poměrně hodně, proto Upečeno, zbývá ochutnatjsem kromě klasické formy na biskupský chlebíček použila ještě fomu na housky. Těsto jsem rozdělila, houstičky nahoře posypala lněným semínkem a dala na 45 minut kynout. Těsto báječně vykynulo. Troubu jsem rozehřála na 220 °C a pekla 20 minut. Když jsem hotové pečivo vytáhla z trouby, byly housky tak akorát. Chleba by možná ještě 5 až 10 minut snesl dopékat, ale nebylo to nutné, snad pro příště.

O tom, že nějaké příště určitě bude jsem se přesvědčila hned, jak trošku houstičky vychladly. Spolu s Michalem, synem mého přítele,  jsme hned snědli čtyři kousky. Zbytek jsem nechala vychladnout, chleba jsem nakrájela na plátky a vložila do sáčku na mražení. Zítra si k snídani vytáhnu jen plátek a po chvilce v mikrovlnce bude jako čerstvě upečený.

Škoda, že ing. Kozikowská nesoutěžila, chléb ze směsi Balviten, by určitě měl šanci na "medaili".

Iva Svobodová-Bušinová

kategorie: Testujeme, RSS
Komentáře k článku
:
:
:
WXYFG:
Od: Azeret
Datum: 6.6.2014 11:02:47
Dobrý den, nevíte firma Balviten je český výrobce, nebo polský. Víte něco o této firmě. Děkuji za odpověď.

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace