Testujeme

Taliáni z Globusu, na kterých by si jistě pochutnal i pan Hrušínský

Adéla ještě nevečeřelaKdo by neznal krásný český film "Adéla ještě nevečeřela". Jistě si vzpomínáte na scénu, kdy si pan Hrušínský, náramně pochutnává na "taliánech". Když jsem nedávno nakupovala v Globusu, právě novinka řeznického úseku mě tuhle scénu připomněla.

Taliáni v Globusu vypadaly stejně lákavě jako ve filmu. Neodolala jsem a přihodila "pár" kousků k bezlepkovému nákupu. Byla jsem Taliántrošku bezradná, jak je upravit. Na vhození do vody moc nevypadaly, tak jsem je opekla na trošce sádla. Hmmm, to byla vůně, a ta chuť .... Málem jsem zapomněla, že je pro vás chci vyfotit.

Talián z GlobusuIva Bušinová

 

P.S. Když jsem se asi za týden pro Taliány do brněnského Globusu vydala znovu, neměli je. Paní Kinclová, z  řeznického úseku centrály v Praze mě informovala, že se jedná o specialitu, vyráběnou z telecího masa a je o ni velký zájem.

kategorie: Testujeme, RSS
Komentáře k článku
:
:
:
PZVDY:
Od: Vladimír
Datum: 29.1.2020 14:31:44
Minulý týden jsme si v globusu( Čakovice) koupili taliány. Nevím co do nich řezníci dali, ale chuť byla neurčitá. Dříve tam byly vidět kousky masa, teď to bylo jak bavorská sekaná. Zhoršila se kvalita, bývali vždy výborný oběd
Datum: 8.12.2014 14:07:54
Taliániny jsem měl již hodněkrát, jak z Makra, tak z Globusu. Ty v Globusu jsou i lacinější a podle mě chutnější, nejsou tak kořeněné. Naopak z Makra jako mají větší kousky masa, ale obsahovaly i více šlachovitých částí. Taliány je potřeba vařit buď v páře, nebo ve vodě která se jenom velmi lehce " převaluje " a vařit je nejméně 45 minut, povětšinou déle, tak 1 hodinu. Pokud opékat na sádle, tak v pekáčku s poklicí v troubě. Ty koupené naposledy v Globusu ČB byly opravdu dobré chuti, snad i dietní ?, jestli bezlepkové jsem se neptal, ani to tam napsáno neměli. Velkově kvalita masných výrobků i masa v Globusu ČB je nadprůměrná, nakupuji tam vždy když jedu na návštěvu příbuzných větší množství, bo u nás koupené je už jen na pohled horší.
Od: Duben
Datum: 30.10.2014 18:13:14
když vidím tu fotku v řezu tak si dovedu představit tu pochoutku, žel včera jsem koupil 2 taliány v GLOBUSU Pardubice a byl jsme nemile překvapen, maso bylo mleté neznámého složení - i když to vše docela chutnalo. Jsem trochu na rozpacích, zda je to tentýž sortiment - na foto je nějaký specielní talián BEZLEPKOVÝ? Zkusím se spojit s GLOBUSEM u nás a poukázat tuto vaši fotku k posouzení..... hezký večer db
Datum: 3.10.2013 22:06:46
Přátelé, vařít taliána ve vodě je věčná škoda, ohřejte si jej nad párou, je to ňam. Věřím, že né každému chutná. Pravý gurmán se pozná podle toho, že zkouší nové nepoznané. Třeba koriandr, je pro nás téměř neznáme koření, ale v Polsku se v klobásách běžně používa. Prostě talián a zejména s křenem je ňamka
Od: TONNY
Datum: 15.2.2013 9:28:34
u nas v Pardubicích ho jinde nekupuji jen v Globusu nemá chybu i ostatní uzeniny z Globusu,jim je odmala a je to mnamka
Od: Martin
Datum: 18.2.2012 11:56:28
"Ta kytka mi sežrala taliána!" - Památná věta, díky které jsem si o 10 let později taliána koupil. Na poprvé mi moc nechutnal - rozdíl v chuti oproti jiným uzeninám byl nečekaný. Pak jsme se dozvěděl proč je chuť tak jiná - talián se neudí, ale vaří, je složen z nejkvalitnějšího vepřového a telecího masa, nakrájeného na kostky a ochucený je navíc koriandrem a tymiánem, což mu dodává zvláštní specifickou chuť. Dnes když si dám taliána tak si jeho luxusní chuť maximálně vychutnávám!
Od: Trejbal
Datum: 13.2.2012 12:51:56
Dobrou chut v zavorce , věčí hnus sem dlouho nejedl myslím Taliani z Liberckeho Globusu nevim, nebyl sem u toho, ale co tam semleli za svinstvo to bylo už citit na chuti proto byli přesoleni a překořeneni takže taky nevím proč na nas koukaly černe štětiny když v receptu je psano že bez kuže maso semlít .Tam asi semleli čeho se chteli zbavit už nikdy nic z Globusu.
Od: miloslav
Datum: 1.10.2011 16:18:46
Před chvílí jsem poprvé v životě ochutnal takiána a právě z \globusu, jen po studenu - delikátní,

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace