bezlepkovadieta.cz » Kuchařka » Testujeme

Testujeme

Celkem 67 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Testujeme - Hotové bezlepkové jídlo - Houbové ragů a knedlíky

Bezlepkové jídlo

Čas prázdnin je také dobou dovolených a je pochopitelné, že ti, kteří pro celiaky celý rok připravují bezlepkovou dietu, chtějí mít alespoň chvíli od vaření pokoj. Ke slovu mohou přicházet například hotová bezlepková jídla. Při nákupu v jednom ze supermarketů jsem právě takové v nabídce jídelny objevila. Houbové ragů a knedlíky.  Neodolala jsem a vyzkoušela.

Testujeme: Instatní polévky

Instatní polévka

Pro testování bezlepkových potravin jsem vybrala tři druhy instatních polévek od značky Ekoprodukt s.r.o. Vzhledem k jednoduché přípravě by měly být i mezi celiaky populární a žádané.

Vyzkoušela jsem od této značky  - Kvasnicovou, Hrachovou s mořskými řasami a Japonskou polévku s mořskými řasami.

Testujeme: Směs, která klame tělem

Třená buchta s tvarohovým krémemNa obalu bezlepkové směsi zn. SchnneKoppe je vyfocená krásná, povedená bábovka. Proto jsem směs  koupila. Ale ouha, až doma jsem si přečetla, že směs je určená na cituji: "pečení třeného těsta  bez lepku na linecký koláč". Moc jsem tomu nerozuměla, ale odhodlaně jsem se pustila do přípravy.

Vyzkoušeli jsme: Ovocný koláč z Apetitu

Ovocný koláč z ApetituNa Facebooku  jsem slíbila, že vyzkouším ovocný koláč z časopisu Apetit, ale v bezlepkové verzi. Stěhování, zařizování, zabydlování nových prostorů vzalo bohužel všechen můj čas. Navíc jsem chtěla koláč vyzkoušet v nové cvičné kuchyňce. Podařilo se!

Perník z "prášku"

Ke stolu!Většinou si směs na moučníky míchám sama, ale tentokrát jsem udělala výjimku. Perníkový moučník směs jsem dostala. Návod na přípravu se mi zdál jednoduchý, tak jsem si řekla že ji vyzkouším.

Už rostou!

Vášniví i úplně sváteční houbaři pročesávají místní hvozdy, šmejdí po lesích, aby se vraceli domů s košíky plnými krásných praváků, kozáků, babek a bedlí a co já vím, jak se všechny jmenují. Já mám neschopenku a foukám si na bolístky.  Takže to bude na vás, aby jste nám na web poslali své oblíbené recepty z hub. Já se pro tentokrát musím spokojit s houbovým kořením :-(.

Nezapomeňte, že všechny houby jsou bezlepkové!

 

 

Testujeme: Listové těsto z mrazáku

Jablečný štrůdl

Zůstalo nám v mrazničce Bezlepkového centra několik balíčků bezlepkového listového těsta.  Datum spotřeby byl doporučen do 31. 5. 2009.  Do mrazničky ale byly vloženy před tímto datumem. Snad tedy budou použitelné.  Vyzkoušíme a uvidíme, nebo spíš ochutnáme.

Hrubozrný chléb z Balvitenu

Hrubozrný chlébDo soutěže o nejlepší bezlepkový chléb na VII. celostátním setkání celiaků se měly zapojit všechny firmy, které vyrábějí nebo dovážejí nebo prodávají bezlepkové směsi na chléb. Paní ing. Kozikowská v Jeseníkách presentovala a prodávala vynikající bezlepkové výrobky značky Balviten. Bohužel jsme ji nedokázali přemluvit, aby soutěžila. Svoji neúčast v soutěži omlouvala tím, že se jí nedaří chleba ze směsi upéct.  Shodou okolností jsem měla doma směs hrubé bezlepkové mouky od této značky. Nedalo mi to a dnes  jsem se po návratu z masáže u RNDr. Daňkové, která přednášela a masírovala i na víkendové akci v Jeseníkách, plná elánu a energie,  pustila do pečení chleba.   

Taliáni z Globusu, na kterých by si jistě pochutnal i pan Hrušínský

Adéla ještě nevečeřelaKdo by neznal krásný český film "Adéla ještě nevečeřela". Jistě si vzpomínáte na scénu, kdy si pan Hrušínský, náramně pochutnává na "taliánech". Když jsem nedávno nakupovala v Globusu, právě novinka řeznického úseku mě tuhle scénu připomněla.

Dort pro Blanku a Dagmaru, který neochutnaly

Bezlepkový a bezlaktózový

DortZnačku SPAR free from vám už jistě nemusím představovat. Na čtyřicet výrobků vhodných pro bezlepkovou a bezlaktózovou dietu najdete v supermarketech Interspar po celé republice. Už dlouho jsem se zaobírala myšlenkou, upéct nejen bezlepkový, ale i bezlaktózový dort. Pravidelně na setkání celiaků v Jeseníkách přítomné děti dostanou od hotelu Dlouhé Stráně, kde se akce koná, dva krásné, bezlepkové dorty. Vždy je mi líto dětí, které kromě lepku nesmí ani laktózu. Právě na děti jsem myslela, když jsem se pustila do bezlepkového a bezlaktózového dortu, připraveného z výrobků značky SPAR free from.  

Celkem 67 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace