Těsta, krémy

Ořechové těsto na dortový korpus

Oříškový dort6 vajec, 180 g cukru jemný krystal, 1 vanilkový cukr, 160 g jemně mletých lískových oříšků, 100 g bezlepkové mouky (SPAR free from, Mix B), 1 lžička kypřícího prášku do pečiva

Z vajec, cukru a vanilkového cukru ušleháme pevné žloutkové těsto. Pak do něj lehce vmícháme strouhané oříšky, bezlepkovou mouku, kypřící prášek do pečiva a špetku soli. Opatrně promícháme a těsto vlijeme do tukem a bezl. moukou vymazané dortové formy. Pečeme v dobře vyhřáté troubě na 160 °C. Pečeme přibližně 30 minut. Zda je korpus upečený zjistíme, když do něj zapícheme špejli. Pokud na dřívku po vytažení neulpělo těsto, máme hotovo. Korpus rozkrojíme až po vychladnutí.

Zdravé setkání v Liberci

Autor: Iva

Poznámka: Korpus z oříškového těsta byl použit na oříškový dort na Zdravém setkání s bezlepkovými výrobky SPAR free from v Liberci. Oříšky a lítky, které zdobily dort byly vyrobeny z klasické marcipánové hmoty.

kategorie: Těsta, krémy
Komentáře k článku
:
:
:
RATGT:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace