Sušenky

Výtečné pohankové sušenky

1 hrnek pohankových vloček, 1 hrnek mouky / např. Jizerka, Mantler /, 1 hrnek cukru moučka, 1 lžíce prášku do pečiva, 1 vanilkový cukr, 1/2 hrnku rozpuštěného másla /Hera /, 1 vejce, ořechy, kokos, rozinky, čokoláda na vaření, skořice, kakao.

 

Do misky nasypeme pohankové vločky, mouku, cukr, prášek do pečiva, nasekané vlašské ořechy, nasekanou čokoládu na vaření, kokos, rozinky, špetku skořice, trochu kakaa. Přidáme vejce, máslo a utvoříme hmotu, z které tvarujeme rukou kuličky. Ty položíme na pečící papír a trochu přimáčkneme tak, že vzniknou placičky. Pokud se těsto hodně lepí, přidáme mouku nebo při tvoření kuliček namáčíme ruce ve vodě. Pečeme ve vyhřáté troubě asi na 150 -170°C. Z plechu sundáme až po vychladnutí, horké se lámou. Pro sváteční variantu můžeme dát doprostřed mandli nebo upečené "pocákat" čokoládou. Peču z dvojité dávky, protože sušenky jdou rychle na odbyt. / 1 dávka = asi 50 ks /. Záleží na tom, kolik přidám ořechů a ost. ingrediencí. Dobrou chuť.
Autor: E. Pavličková

Náš typ: Pro sváteční variantu můžeme dát doprostřed mandli nebo upečené "pocákat" čokoládou. 1 dávka = asi 50 ks

 

kategorie: Sušenky

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace