Recepty pro sdružené alergie

Táč s ovocem bez vajíček

250 ml mléka, 8 lžiček cukru, velkou špetku soli, 100 ml oleje, 1 sáček sušeného droždí, 250 - 300 g bezlepkové mouky Promix UNI, 1/2 kávové lžičky Xantanové gumy ovoce (rybíz, maliny, jahody, meruňky, ...). Na drobenku 70 g másla nebo HERY, 2 vrchovaté lžíce bezlepkové mouky Promix UNI, 2 vrchovaté lžíce cukru moučka, 1 vanilkový cukr

 

Do vlažného mléka přidáme cukr a vsypeme droždí. Necháme vzkypět, pak přidáme sůl, olej a elektrickým hnětačem zapracujeme bezlepkovou mouku, ve které jsme rozmíchali Xantanovou gumu. Pokud bude těsto příliš řídké, přidáme bezl. mouku. Na plech vyložený pečícím papírem těsto rovnoměrně rozprostřeme. Posypeme opraným ovocem a nahoru nasypeme drobenku. Drobenku připravíme smícháním všech uvedených surovin. Těsto necháme asi 30 minut kynout a pečeme při 180 °C až okraje mírně zhnědnou.

Poznámka: táč s ovocem buď ihned zkonzumujte, nebo rozdělte a část uložte do mrazničky. Před podáním pak mírně ovlažte v mikrovlnce.

 

Fotografie
 

1

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace