Polévky, zavářky do polévek

Polévka v kopřiv

3/4 l vody, 250 g mladých vršků kopřiv (nejlépe z kopřivy malé), 40 g másla, 40 g bezlepkové mouky (např. Mantler), kousek cibule, mletý pepř, 1 stroužek česneku, šálek mléka, 1 žloutek, sůl, osmažená bezlepková žemle

 

Oprané kopřivy krátce povaříme v osolené vodě (abychom nezničili vitamín C) a ocedíme. Na másle zpěníme nadrobno nakrájenou cibuli, zaprášíme bezlepkovou moukou, osmahneme dorůžova, přidáme maličko pepře, zalijeme vývarem z kopřiv a povaříme. Do hotové polévky přidáme rozemleté nebo jemně rozsekané kopřivy a česnek utřený se solí. Krátce povaříme, odstavíme a polévku zlepšíme žloutkem rozmíchaným v mléce, prohřejeme, ale už nevaříme. Do talířů rozdělíme osmaženou bezlepkovou žemli a přelijeme horkou polévkou.


Autor: recept zazněl v Apetýtu 19. března 2007
 

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace