Polévky, zavářky do polévek

Koprová polévka

koprová polévka

Brambory, podzimní zelenina (mrkev, petržel, celer), cibule, sádlo nebo máslo na opečení, snítky kopru, nové koření, bobkový list, kmín (nejlépe drcený),  pepř, bezlepkové polévkové koření (např. Pracharanda),  mléko, smetana, 1 lžíce bezlepkové mouky, 3 vejce, sůl, ocet

Na drobno nakrájet cibuli, na kostičky zeleninu a brambory. Na omastku lehce osmažíme cibuli a zeleninu. Zalejeme horkou vodou, přidáme stopky z kopru, bobkový list, nové koření, kmín, ochutíme polévkovým kořením. Vaříme do změknutí zeleniny a brambor. Potom z polévky vyjmeme stopky kopru a koření. Dáme znovu vařit a přidáme mléko ve kterém jsme rozmíchali bezlepkovou mouku. Do vřící polévky rozklepneme vajíčka a lehce zamícháme. Nakonec přidáme smetanu. Dochutíme solí, pepřem, případně octem.

Autor: Iva

Komentáře k článku
:
:
:
OCJCI:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace