Pokrmy z masa

Kuřecí závitky Hellmanns

Kuřecí stehení  řízečky, čerstvé žampiony, eidam (podle množství řízečků), sklenička tatarské omáčky Hellmanns, velká cibule, bezlepková mouka (Univerzální směs SPAR free from, Jizerka, Mantler, MIX B), sůl, olej, párátka na sepnutí

Žampiony oloupeme a nakrájíme na malé kousky, stejně jako sýr. Vložíme do misky, přidáme tatarskou omáčku Hellmanns a promícháme. Řízečky rozprostřeme, jemně naklepeme, lehce osolíme a naplníme žapmionovo-sýrovou směsí a zašpejlujeme. Plněné řízečky nejprve potřeme tatarskou omáčkou Hellmans a obalíme v bezlepkové mouce. Vkládáme do olejem vytřeného pekáčku. Pokud nám zůstanou žampiony i nádivka, naplníme hlavičky nádivkou, potřeme tatarskou omáčkou, obalíme v bezlepkové mouce a vložíme k plněním řízečkům. Cibuli nakrájíme na kolečka a poklademe nahoru. Pekáček přikryjeme na pečeme asi 45 minut. Podáváme s vařenými bramborami posypanými pažitkou. 

Autor: Iva

Poznámka autorky:

Omlouvám se, že jsem nepořídila fotografie, ale "odešel" mi monitor na notebooku a s ním i některé fotky. Určitě doporučuji recept vyzkoušet. Použít můžete i kuřecí nebo krůtí řízky,  ale ze steheních kuřecích řízečků bude jídlo šťavnatejší. Počítejte také s tím, že závěrečné obalování v tatarce a bezl. mouce je pořádná "patlanice" :-). Výsledek ovšem stojí za to.

 

kategorie: Pokrmy z masa, RSS
Komentáře k článku
:
:
:
LPOIE:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace