Pokrmy z masa

Pikantní vepřové ragů na sušených rajčatech

Vaříme vepřové ragů na sušených rajčatech1 kg vepřového masa - libové krkovičky,  2 lžíce vepřového sádla, 200 g hlívy ústřičné, 1 větší cibule, 3 stroučky česneku, 2 lžíce sušených rajčat FLOK od firmy ASO Zdravé potraviny, 1,5 lžičky kayenského přepře od firmy Benkor, 1 lžíci  jemné zeleninové směsi  od firmy Oseva Natura, 1 lžíce Pracharandy - polévková směs od firmy Benkor, 1 lžičku adžiky (směsi na zelenu) od firmy Benkor, 1 lžička medu,   lžíci sladké papriky od firmy Benkor, 0,5 lžičky mletého kmínu,  pepř, sůl na dochucení.

Cibuli a česnek nasekáme nahrubo. Na sádle zpěníme nasekanou cibuli s česnekem, přidáme maso nakrájené na kostky a zprudka opečeme. Mezi tím na lžičce sádla dusíme nakrájenou hlívu ústřičnou. Přidáme koření adžika a dusíme další 3 minuty. K masu přidáme za stálého míchání  postupně všecny druhy doporučeného koření včetně sušených rajčat.  Dochutíme solí. Nakonec přilijeme 400 ml horké vody.  Vložíme podušené houby a společně dusíme pod pokličkou asi 40 minut do změknutí masa. Vhodný je i papinový hrnec (20 minut). 

Jako příloha je vhodná rýže nebo bezlepkové těstoviny.

Autor: Vlastik

Co budete potřebovatProstřenoDetail

kategorie: Pokrmy z masa, RSS
Komentáře k článku
:
:
:
YWFVG:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace