Pečeme v pícce Panasonic

Bezva veka

250 ml bílého jogurtu, 450 ml mléka, 3 lžíce oleje, 1 lžíce cukru, 450 g mouky Mantler, 1 a půl lžičky soli, 1 a půl balíčku (15 g sušeného droždí)

 

Do pečící nádoby nejprve vlejeme mléko, jogurt a olej. Přisypeme cukr a sůl a přidáme bezlepkovou mouku Mantler. Nakonec nahoru nasypeme sušené droždí. Vložíme pečící nádobu do písky a nastavíme program na pečení bezlepkového chleba - Gluten frei. V průběhu míchání plastovou stěrkou setřeme mouku, která ulpěla na stěnách pečící nádoby. Program bezlepkového pečení trvá 2 hodiny. Po zvukovém signálu, který upozorní na ukončení programu, pečící nádobu vyjmeme a veku opatrně vyklopíme. Před rozkrájením necháme vychladnout.

Náš tip: Veku lze použít jako běžné pečivo tohoto typu např. na obložené chlebíčky a podobně. Recept je možné použít i pro přípravu veky v klasické troubě.

 

Autor: Mantler a Iva

 

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace