Pečeme v pícce Panasonic

Podzimní mozaika

4 vejce, 250 g cukru, 10 lžic vlažné vody, 9 lžic oleje (ne olivového!), 140 g kandovaného ovoce, 110 g bezlepkové mouky Mantler, 50 g rýžové mouky, 1 lžička kypřícího prášku do pečiva.

 

Žloutky s cukrem dobře umíchat elektrickým šlehačem. Bílky dobře vyšleháme zvlášť. Do umíchaných žloutků s cukrem přidáme vlažnou vodu a olej a znovu umícháme. Přidáme bezlepkovou mouku, rýžovou mouku, kypřící prášek do pečiva a nadrobno nakrájené kandované ovoce. Nakonec lehce vmícháme ušlehaný sníh z bílků. Z pečící nádoby odstraníme lopatku a buď ji vyložíme pečícím papírem, nebo dobře vymažeme tukem a vysypeme bezlepkovou moukou. Nalijeme těsto a nastavíme program pečení (Backen). Manuálně nastavíme časovačem (Zeitvorwahl) dobu pečení na 60 minut a stiskneme tlačítko Start.

Náš tip: Recept je možné použít i pro přípravu v klasické troubě.

Autor: Iva

 

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace