Moučníky, cukroví

Bramborový dort

5 vajec, 120 g cukru, 180 g brambory (vařené, studené, oloupané, nastrouhané), 60 g ořechů /mleté nebo krájené /, špekta soli

Našleháme žloutky s cukrem do pěny, až hmota zbělá. Přidáme nastrouhané brambory, ořechy a špetku soli. Z bílků ušleháme pevný sníh a opatrně smícháme se žloutkovou hmotou. Formu na dort vyložíme pečícím papírem nebo vytřeme tuhým tukem a vysypeme buď bezlepkovou moukou, bezl. strouhankou nebo strouhaným kokosem. Hmotu vyleje do formy a dáme péct ve vyhřáté troubě asi na 160 °C asi 30 minut. Jestli je těsto upečené zjistíme zapíchnutím šlejle, na které nesmí ulpět těsto.  Po upečení a vychladnutí dort rozkrojíme a spodní díl potřeme marmeládou .

Autor: Jirka

Poznámka autora: Ořechy lze vyměnit za mandle, přidat citronovou kůru, polít cukrovou polevou, ...  Nebo stačí vynechat potření marmeládou a nahoře ozdobit šlehačnou. Recept je velmi jednoduchý, rychlý a dobrý.

Komentáře k článku
:
:
:
YINZQ:
Od: Vláďa
Datum: 14.7.2015 17:56:26
Prosím, jak mají být připraveny brambory pro tento zákusek?

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace