Moučníky, cukroví

Posvícenské koláče

Posvícenské koláčeNa těsto: 350 g univerzální bezlepkové mouky SPAR free from,  3 žloutky,  necelý 1 dl oleje, 80 g moučkového cukru, 250 ml mléka, 1/2 kostky (20 g) kvasnic, špetka soli, 1 citron, 1 vanilkový cukr.

Na náplň:  500 g tvarohu, podle chuti cukr a rozinky, 1 lžičku citronové kůry a 1 žloutek.

Na potírání koláčků:  0,5 dl mléka a 0,5 dl rostlinného oleje.

Na drobenku: univerzální bezlepková směs, cukr moučka, máslo

V míse smíchejte univerzální bezlepkovou mouku, žloutky, olej, cukr, špetku soli a asi 3/4 z uvedeného množství mléka. DPosvícenské koláče 2o mouky udělejte důlek, do něj nalijte zbytek mléka, přidejte lžičku cukru a kvasnice (případně zlehka zaprašte ještě trochou mouky) a nechte asi 15 minut vzejít kvásek. Pak do těsta kvásek zapracovávejte tak dlouho, až je zcela hladké. Přikryjte ho čistou utěrkou a nechte kynout na teplém místě asi 20 minut.  Tvaroh smíchejte se všemi zbývajícími ingrediencemi na náplň.

Posvícenské koláče 3Nakynuté těsto prohnětejte rukama a vypracujte z něj placku silnou asi 1,5 centimetru. Z té pak vykrajujte kousky o průměru asi 3–4 centimetry, podle toho, jak velké koláčky chcete mít. Doprostřed každého koláčku dejte trochu náplně (dobře se to dělá cukrářskou zdobičkou) a koláčky zavažte podobně jako buchty.

V misce smíchejte asi 0,5 dl mléka a 0,5 dl oleje a koláčky v nich hladkou stranou namočte. Klaďte je vedle sebe na plech vázáním dolů a trochu je vždy přimáčkněte. Posypte drobenkou a koláčky nechte ještě asi 20 minut nakynout. Vložte do trouby vyhřáté na 180°. Pečte asi 20 minut dozlatova.

Autor: J.CH. a Iva

Poznámka Ivy Bušinové:  Neodolala jsem a koláčky připravila. Docela se podařily, ale chybička se vloudila :-). Koláče jsem úhledně naskládala na pečící papír a hlavně na plech, který se mi nevešel do trouby. Musela jsem pečící papír i s koláčkama přetáhnout na menší plech. Pak už ale koláčky nebyly úhledně naskládané. Takže zcela vážně, než použijete plech, vyzkoušejte, zda se vám skutečně hodí. Bezlepkovou mouku pro koláče věnoval Interspar.

Komentáře k článku
:
:
:
OKNFZ:
Datum: 28.8.2014 13:38:41
Nemusíte použít bezlepkovou mouku Interspar. Čas pokročil, a já doporučuji "dnes" použít třeba univerzální bezlepkovou mouku Jizerka ve zlaceném obalu. Věřím, že to příště bude třeba jinak. Ing. Iva Bušinová, poradce pro celiakii a bezlepkovou diedu

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace