Kombinované recepty BD a dia

Pšenový (jáhlový ) nákyp

500 g pšeno, 4PL sušené sójové mlieko, 4 PL strúhaný kokos,1 KL škorice, 4 vajcia, 1,5 PL tekutého sladidla Cologran (aj iné podľa chuti),ovocie, voda-dvojnásobok pšena

 

Pšeno (jáhly) zalejeme horúcou vodou, necháme chvíľu postáť a zlejeme (odstráni sa horkastá chuť). Pšeno zalejeme dvojnásobným množstvom vody, sójové mlieko, škoricu, kokos, sladidlo a varíme na miernom ohni asi 10 minút, potom necháme dôjsť vypnuté na platničke zakryté aspoň 20 minút. Necháme vychladnúť, pridáme žĺtky a zľahka primiešame vyšľahaný sneh. Na pekáč vymastený a vysypaný kokosom dáme vrstvu pšenovej hmoty, naukladáme ovocie (kompótované) a opäť pšeno. Povrch trochu pokvapeme olejom (aj napr.Hera a pod.)a necháme zapiecť.

Informace pro diabetiky: Celé cca 35 SJ
Autor: EMI

 

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace