Bezmasá jídla

"Kchél" (kapusta) podle babičky

kchél

Hlávka kapusty, malá cibule, větši brambora, česnek, celé vejce, bramborový škrob (Solamil), sůl, pepř, polévkové koření.

Menší cibuli nakrájíme na jemno a osmažíme na tuku (nejlépe na sádle). Menší polovinu kapusty bez košťálu nakrájíme na nudličky. Oloupeme bramboru a také ji nakrájíme na kostičky. Nakrájenou kapustu i bramboru vložíme do hrnce k cibuli. Osolíme a zalejeme vroucí vodou, aby byla kapusta ponořená. Vaříme podle potřeby, aby byly brambory měkké. Pak ve dvou lžících vody rozmícháme lžíci bramborového škrobu a za stálého míchání jej vlijeme do kapusty. Přidáme větší stroužek rozdrceného česneku a dochutíme solí, mletým pepřem a polévkovým kořením. Přidáme celé vejce. Znovu krátce za stálého míchání povaříme.  Podáváme s opečenou bezlepkovou uzeninou nebo pečeným masem. K pokrmu se hodí bezlepkový tmavý chléb.

Autor: Iva, babička Cigánková

Poznámka: Dávkování je upraveno asi na 2 porce.

kategorie: Bezmasá jídla, RSS
Komentáře k článku
:
:
:
ZYQWK:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace