Bezmasá jídla

Bezlepkové knedlíky s letním ovocem

Knedlíky s meruňkami250 ml vlažného mléka,  1 lžíce cukru, 25 g čerstvého droždí, 2 celá vejce, 250 g měkého tvarohu, 500 g bezlepkové směsi Mantler, špetka soli, ovoce (např. meruňky)

Na posypání: cukr moučka, 2 lžíce tvarohu, rozpuštěné máslo

Do vlažného mléka rozdrobíme droždí, přidáme cukr a necháme vzkypět. Pak přidáme vejce, sůl, tvaroh a nakonec vmísímeMeruňky s troškou cukru Ovoce zabalíme do těstabezlepkovou směs. Těsto vypracujeme nejlépe elektrickým hnětačem. Na vále pomoučeném bezlepkovou moukou vytvořme hromádky těsta, do kterého postupně zabalíme opláchlé a odpeckované ovoce. Pokud není ovoce sladké, přidáme před zabalením do těsta trošku cukru. Vytvoříme knedlíky, které necháme asi 30 minut kynout. Vaříme ve vroucí mírně osolené vodě. Zda jsou uvařené zjistíme když jeden knedlík vytáhneme z vařící vody a rozpůlíme. Uvnitř nesmí být syrové těsto.  Když jsou knedlíky hotové, vytáhneme je pomocí sítka a do každého píchneme vidličkou, aby unikla pára.

Knedlíky servírujeme s tvarohem, posypané cukrem moučka a polité rozpušťěným máslem.

Autor: Iva

Chutnaly báječně

 

kategorie: Bezmasá jídla, RSS
Komentáře k článku
:
:
:
QZEWF:
Od: Hanka
Datum: 4.9.2010 13:03:22
Dobrý den, dnes jsme poobědvali Vaše bezlepkové knedlíky. Deitu má syn, ale jíme všichni, sice ne úplně všechno, ale ty knedlíky jsme si daly i já a dcerka. Teď pochvala - tak takovou dobrotu jsem už dlouho neměla. Udělala jsem je s jahodami a tvarohem, byly výborné. Tomík má úplnou dietu jen velmi krátce, přišlo to moc rychle. Mají to delší dobu neteře, takže již něco vím, ale teď jsem se utvrdila, že hledat inspiraci budu zde. Děkuji za dobrý oběd. Hezký den Hanka

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace