Bezlepkové grilování

Griluji, griluješ, grilují. Samozřejmě bez lepku!

GrilováníGrilování patří k létu stejně jako prázdniny, koupání, dovolená, slunce a teplo. Není nic jednoduššího než grilovat bez lepku.

Grilované placičky a brambory s česnekemPřipraveno, začínáme

 

Mleté maso 1/2 hovězí, 1/2 vepřové (doporučuji koupit v hypermarketech Globus, maso je čerstvé a kvalitní), rozmačkaný česnek, Pracharanda (koření od firmy Benkor),drcený pepř, sůl podle potřeby.

Brambory napůl uvařené ve slupce, sádlo, česnek, alobal.

Mleté maso promícháme s utřeným česnekem, přidáme koření Pracharanda a dosolíme podle potřeby. Hliníkové Grilujemegrilovací tácky potřeme tuhým sádlem a poklademe na něj masové placičky. Grilujeme z obou stran.

Brambory před grilováním uvaříme ve slupce do poloměka. Na čtverec alobalu položíme rozkrojenou bramboru i se slupkou. Osolíme a dovnitř vložíme kousek sádla a utřený česnek. Alobal nahoře dobře uzavřeme a z obou stran grilujeme.

Další variantou pro úpravu brambor je, že hliníkový grilovací tácek potřeme tuhým sádlem, poklademe rozpůlenými, nebo na plátky nakrájenými bramborami, posolíme a potřeme marinádou, kterou si připravíme podle chuti smícháním kvalitního oleje s kořením. Doporučuji vyzkoušet Čarodějku od firmy Benkor.

 

Iva Svobodová-Bušinová

Komentáře k článku
:
:
:
ISPUA:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace