Bezlepkové grilování

Mňamka

750 g skopové vykoštěné kýty, 250 g prorostlé slaniny, 2 zelené papriky, velkou cibuli, 1 plechovku loupaných rajčat, sůl a pepř, trochu červeného vina, 1 citron, olej

 

Maso nakrájíme na kostky 1,5 x 1,5 cm a naložíme do marinády, složené z citronové šťávy, soli, pepře, oleje a červeného vína. Do toho najkrájíme na stejné kostky papriku a cibuli. Přidáme rajčata z plechovky, promícháme a necháme v lednici odležet 1 den. Před grilováním vyjmeme z marinády maso, papriku a cibuli. Nakrájime si slaninu na plátky. Na grilovací jehly napichujeme postupně maso, cibuli, slaninu, maso, papriku, slaninu. Postup opakujeme - končíme masem. Jemně stlačíme, připravíme si alobal, který lehce polejeme zbytkem marinády a jehlu do něj zabalíme. Grilujeme ze začátku v alobalu, pak alobal odstraníme a grilujeme dál. Maso průběžně potíráme zbytkem marinády.
Autor: Entnerová Radmila

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace