Bezlepkové grilování

Ďábelstká grilovaná kukuřice

chili papričky, máslo, citron, petrželovou nať,celé palice kukuřice, sůl, drcený pepř a samozřejmě kukuřici, nejlépe čerstvou v mléčno-voskové zralosti.

 

Papričky a petrželku nakrájejte na jemno, přidejte máslo, citrolovou šťávu a pro vůni můžete přidat i špetku strouhané čerstvé citrónové kůry. Pokud je čas, vložte směs na chvíli do ledničky. Mezi tím si připravte kukuřici - lehce ji sloupněte z listů, ale neodstraňujte je! Strhněte "vlasy", a kukuřici potřete směsí z másla, petrželky, chili a citronu. Rozehřejte gril, listy zaviňte a klasy grilujte asi 20 minut. Chutnají báječně ještě teplé.
Poznámka: recept je vhodný pro kukuřici ve voskovo-mléčné zralosti. Pokud použijete kukuřici již plně dozrálou, před grilováním ji krátce povařte.

 

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace