bezlepkovadieta.cz » .. » Státní kontrola potravin » Kontrolované výrobky » Databáze Bezlepkové výrobky - nevyhovující

Databáze Bezlepkové výrobky - nevyhovující

Výzkumný ústav potravinárský Praha

Zde je vstup do databáze Bezlepkové výrobky - vyhovující

poslední aktualizace: 29.3.2006

Databáze byla vytvořena na základě projektu Národní agentury pro zemědělský výzkum Ministerstva zemědělství ČR QD1023 „Analýza glutenu (lepku) a kvalita bezlepkových potravin a surovin“. Koordinátorem projektu byl Výzkumný ústav potravinářský Praha a doba řešení projektu 1.6.2001-31.12.2004. Na tvorbě databáze se podílel VÚPP a Sdružení celiaků ČR. Na analýzách spolupracovaly Mikrobiologický ústav AV ČR, Immunotech a Beckman Coulter Company a jako konzultant Státní zemědělská a potravinářská inspekce. V rámci projektu byla firmou Immunotech a Beckman Coulter Company vyvinuta ELISA souprava pro stanovení gliadinu v bezlepkových výrobcích (Souprava je vhodná pro kvantitativní stanovení prolaminů pocházejících z pšenice a žita a pro detekci přítomnosti prolaminů ječmene). V databázi Bezlepkové výrobky - nevyhovující jsou uvedeny analyzované výrobky, které nevyhovují vyhlášce č. 54 ze dne 30.1.2004 o potravinách určených pro zvláštní výživu a o způsobu jejich použití. Databáze by měla především sloužit pacientům s celiakií, rodičům dětí s celiakií , dietním sestrám a lékařům.

Na výše uvedený a ukončený projekt navazuje schválený projekt Národní agentury pro zemědělský výzkum Ministerstva zemědělství ČR 1B53002 s názvem „Hodnocení bezpečnosti potravin pro bezlepkovou dietu“ s dobou řešení 1.2.2005-31.12.2008. V rámci tohoto projektu bude práce na databázi pokračovat ve spolupráci se stejnými institucemi jako v projektu ukončeném. Ke spolupráci na databázi se připojilo také Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu.

Dotazy k databázi adresujte na Ing. Danu Gabrovskou, tel.: 296 792 272, e-mail: d.gabrovska@vupp.cz nebo Ing. Janu Rysovou, tel.: 296 792 389, e-mail: j.rysova@vupp.cz.

V databázi jsou výrobky uváděny abecedně podle obchodního názvu používaného výrobcem (dovozcem či distributorem). Databáze je průběžně doplňována (testováno v r. 2005, 2004, 2003 a 2002).


 

Bezlepkové výrobky - nevyhovující
A / Zvýrobek (nevyhovující pro bezlepkovou dietu)výrobce / dovozce / distributorkód
pekařské výrobky
....
....
Brambory a výrobky z nich
....
mléčné výrobky
PPrince ČokopartaCZ-DANONE, a.s.5005
MMr.Sauce, sýrová omáčkaBohušovická mlékárna,a.s.5111
masné výrobky
....
výrobky z obilí
....
Cukrovinky
JJahoda-kakaová pochoutka snáplní spříchutí jahodyKAUMY,s.r.o.5454
KKokosový kmenPekárny a cukrárny Klatovy,a.s.5010
Sojové výrobky
VVajahit – náhrada vajíčekASP CZECH,s.r.o.5451
....
nápoje a koncentráty k jejich výrobě
....
dehydratované výrobky a ochucovadla
    

 

 

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace