bezlepkovadieta.cz » Úvodní strana

Úvodní strana

Vítejte na www.bezlepkovadieta.cz

Stránky, které jste právě otevřeli, patří nám všem, kteří bezlepkovou dietu držíme. Pak taky nám, kteří se staráme, vaříme, pečeme a smažíme, nakupujeme pro někoho s bezlepkovou dietou. Ale jsou určeny i Vám všem ostatním, kteří s námi na bezlepkové dietě žijete, máte nás rádi, přátelíte se s námi, fandíte nám a sympatizujete s námi. A taky politikům, poslancům a senátorům, lékařům, psychologům, dietním a zdravotním sestrám, učitelům, novinářům, potravinářům, kuchařům, prodavačům...

omlouváme se všem našim čtenářům - vzhledem ke níže popsané smutné události JE  NAŠE PORADNA PROZATÍM MIMO PROVOZ. O další vývoji budeme teprve jednat. 

Celkem 20 článků
články: [1-10] [11-20]

Sen mnohých maminek malých celiaků

Dobrý den,
chtěla jsem upozornit na ZŠ Mendelova v Praze 11, kde vaří bezlepkovou dietu již čtvrtý rok. Jsou úžasní, velmi profesionální a milí. Vaří skutečně bezlepková jídla, pečou dětem i buchty, chleba, vdolečky.

Nové číslo bulletinu Úsměv celiaka vyšlo v pátek, 4.4.2014

Krásný jarní den,

přemýšlela jsem jak toto číslo začít. A vymyslela. Zeptám se vás: "Máte doma bezlepkové selátko?" Že je to blbost? Vždyť přece každé maso lepek neobsahuje! Bohužel tato slova pronesl jeden ze soutěžících, když připravoval sele na rožnění v televizním pořadu Prostřeno na TV Prima. v 13 týdnu v tzv. bezlepkovém Prostřeno. Stejné to bylo s uzenými žebry, které proto, aby se prý lepek při přípravě nepřenesl na bezlepková žebra, je zabalil do alobalu a připravoval ve zvláštní komůrce udírny. Tyto výroky a ještě další "perly" z oblasti bezlepkové diety pronášeli učinkující v soutěžním televizním pořadu o vaření. Jedna ze soutěžících v tomto pořadu, slečna Hanka, tožit říkala, že musí dodžovat bezlepkovou dieu. Nechápu, co pohledávala v této "vařící" soutěži. Předpokládám, že za jejím přihlášením byla snaha udělat osvětu bezlepkové dietě. Ale dle mého názoru,  tento čin byl spíše "danajským darem" celiakům...

Školní stravování pro celiaky - platné vyhlášky a připravované změny

školní kuchyně

K problematice dietního stravování:  Informace a materiály ke zveřejnění tohoto článku poskytla Ing. Olga Hudcová z odboru školství Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Žloutkové věnečky, větrníčky

věnečky

150 ml vody, špetka soli, 100g tuku (1/2 sádlo, 1/2 Hera), 130 g bezlepkové mouky složené ze 100g  bezl. směsi Promix Uni, 1vanilkového  pudinku zn. dr.Oetker, 2 PL pohankové mouky, 4 vejce

Citlivost na lepek

Citace z článku "Choroby způsobené lepkem" z časopisu Vnitřní lékařství 2013 ( Autoři: P. Frič, M.Zavoral, T.Dvořáková - Interní klinika 1. lékařské fakulty UK a ÚVN - Vojenské fakultní nemocnice Praha, přednosta prof. MUDr. M. Zavoral, PhD.))

Česká internistická společnost

"Někteří jedinci mají obtíže při konzumaci potravy obsahující lepek a zlepší se při bezlepkové dietě, ale nelze u nich identifikovat alergické ani autoimunitní mechanizmy způsobené lepkem.

Restaurace, hotely a penziony

restaurace

Příprava bezlepkové diety se stala pro restaurace, hotely a penziony populární. Jak roste počet lidí, kteří tuto dietu potřebují, počet stravovacích zařízení, které ji poskytují se zvyšuje. Není již efektivní uveřejňovat adresy. Naopak zveřejněním seznamů a odkazů se zmenšuje výběr a možnosti celiaků. Z vlastní zkušenosti vím, že s bezlepkovou dietou již není problém v restauracích i v ubytovacích zařízeních. Stačí se domluvit  přímo v restauraci. Když se chystáte třeba na dovolenou, školu v přírodě apod. nebo na služební cestu dopředu do podniku zatelefonujte a dohodněte potřebné.  Věřím, že vám s dietou vyjdou vstříc.

(autorem obrázku je ilustrátor dětských knížek Adolf Dudek)

Pro umístění reklamy na jednotlivé restaurace, hotely, prodejny atd., které se zabývají bezlepkovou dietou volejte na mobil 605878337 nebo pište na info@bezlepkovadieta.cz

Lepek v lécích

SUKLSložení každého léčivého přípravku, včetně všech pomocných látek, je vždy uvedeno v příbalové informaci (PIL) a souhrnu údajů o přípravku (SPC) daného léčivého přípravku. Texty PIL a SPC ke všem registrovaným léčivým přípravkům v ČR najdete v databázi léků na stránkách Informačního portálu pro veřejnost www.olecich.cz. Zde je možné ověřit složení léčivých přípravků ještě před jejich vyzvednutím v lékárně.

 

 

Nenechte se napálit

Je pozdě zjistit na dovolené v zahraničí, že slíbená bezlepková dieta není bezlepková


"Ať si vezme okraj chleba, tam lepek už téměř není. Z koláče mu dejte tu vrchní náplň, tam přece lepek není. Když použijí olivový olej, bude bezlepková dieta v pořádku, v dietě jde přece o olej ..."

Celkem 20 článků
články: [1-10] [11-20]

Další zajímavé strany a odkazy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Ankety

Omezuje Vás v současné době celiakie ?

69,2%
12,2%
18,7%
» Hlasovalo 1061 čtenářů. «

Partneři

podporováno ministerstvem zdravotnictví ČR
podporováno správou jihomoravského kraje
Jadran Pag
VZP
Český rozhlas
Web Archiv
ČGS
Panasonic
InterSpar
Benkor
GE Elfun
VUPP
projekt : dny pro neziskovku
facebook
Dolní navigace