Fotoreportáže

VI. červnové setkání Klubu manažerek v roce 2011, České společnosti pro jakost, o.s.

Fryšava 2011

setkání pražských manažerekJiž šesté setkání odborné skupiny „Klub manažerek“ se uskutečnilo tradičně druhý víkend v červnu 10. – 12. 6. 2011  na Vysočině - v pensionu Fryšava na Fryšavě.  Členství v Klubu manažerek stát se členkou této společnosti nebylo povinné, ale zjistila jsem, že z Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu, o. s. v České společnosti pro jakost nejsem sama.

Na rozdíl od minulých let, kdy byly  akce převážně věnovány osobnímu rozvoji, v tomto roce se tematicky zaměřujeme na některé aspekty týkající se našeho zdraví. Letošní akce jsme shrnuly pod společný název VĚNUJME SE TAKÉ SVÉMU ZDRAVÍ…a takto se rovněž jmenoval i červnový víkend.

Motto:

Naše zdraví může nejvíce profitovat z dobrého životního stylu a dobré mysli. Lékaři ovlivňují za mnoho miliard jen cca 10% délky života a 15% kvality života. Každý je svým vlastním lékařem každým svým krokem, jídlem a pohybem“. R. Šmucler, přednosta kliniky Asklepion

Cílem letošního setkání naší odborné skupiny bylo přispět k lepší orientaci v tom, jak být „svým vlastním lékařem“ – tématy byla zubní hygiena a homeopatie a rovněž jsme se podívaly pod pokličku onemocnění, při kterém se musí držet bezlepková dieta. správné čištění zubů je věda

Společný program jsme zahájily už páteční večer, a to tématem týkajícím se zubní hygieny. Přednáška lektorky D. Paličkové, zubní lékařky a členky Společnosti preventivní stomatologie, nazvaná „Správná prevence - cesta ke zdravým zubům po celý život“ přešla po krátkém úvodu k praktickým ukázkám jak si správně čistit zuby – zkrátka „jak na to“, abychom již nikdy v životě nemusely slyšet v zubním křesle vrtačku a neměly problém se záněty dásní.

Diskuse k tomuto tématu se protáhla do pozdních večerních hodin. Navíc druhý den ráno hned po snídani si všechny účastnice zakoupily ty správné! kartáčky na zuby a techniku čištění jsme si mohly pod odborným vknihy o homeopatiiedením nacvičit.

Sobotní dopoledne bylo věnováno další zajímavé přednášce „Poznávejme homeopatii“ - opět pod vedením D. Paličkové, která je vedle své profese velkou příznivkyní této léčebné metody a mj. držitelkou mezinárodního diplomu homeopatické terapie. Dozvěděly jsme se v kostce, jak vlastně funguje homeopatie, na čem je založena, velmi zajímavé byly konkrétní příběhy z praxe. Nezapoměly jsme na cvičení

Z obou témat jsme si odnesly (a možná mnohé vzaly i k srdci!) slova lektorky: „Prevenci /nejen ve stomatologii/ a homeopatickou léčbu považuji za nejcennější a nejperspektivnější cestu ke zdraví.“

Snídaně, obědy, večeře i svačiky byly bezlepkové a velmi dobréPoslední téma, kterému jsme se v rámci setkání věnovaly, bylo poměrně obsáhlé – a jak jsme i poznaly týkající se možná každého z nás – bezlepková dieta. Lektorka I. Bušinová nás ve své přednášce „Co je to celiakie“ uvedla do problematiky tohoto onemocnění. Po přednášce jsme si kladly ještě více otázku, kterou bylo prezentováno toto téma: “.. vím jistě, že já nebo moji blízcí nepatří mezi 85 % dosud nediagnostikovaných celiaků a že bychom neměli dodržovat bezlepkovou dietu?“ Nebyly jsme si jisté, ale dozvěděly jsme se, jak na to, abychVýletom se nakonec pravdy dopátraly.

Během setkání jsme se nevěnovaly jen přednáškám. Sobotní odpoledne jsme podnikly pěší výlet kolem rybníka Medlov, sobotní i nedělní ráno před snídaní si zacvičily Pilates a některé z nás využily nabídky penzionu a absolvovaly masáž.

Výlet I.Můžeme konstatovat, že během dvou dnů našeho letošního setkání jsme udělaly skutečně něco více pro naše zdraví.

Ing. Iva Bušinová

členka České společnosti pro jakost, o.s. a Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu


 

kategorie: Fotoreportáže

Další podobné články

Komentáře k článku
:
:
:
HURRV:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace