Fotoreportáže

Už víte kam na dovolenou? Co třeba do Františkových Lázní

Františkovy LázněNesmrtelný František

Podle paleontologických nálezů využívali prameny v okolí Františkových Lázní již pravěcí lidé. Zaručuji, že se vám tady také bude líbit. Před pár dny jsem tady strávila noc a den. Bohužel jsem si lázeňských radovánek moc neužila, s personálem jsme probírali zásady bezlepkového stravování, aby vám na dovolené nic nechybělo.

Františkovy Lázně již v minulosti navštívili velmi významní lidé.  J.W. Goethe, rakouský císař František, skladatelé Léčebné poroceduryLudwig van Bethoven a Johan Strauss, moje oblíbená spisovateka Božena Němcová, pak také Vítězslav Nezval, také Franz Kafka a oba naši porevoluční prezidenti, Václavové  HavelHotel Belvedere a Klaus.

Společnost Lázně Františkovy Lázně a.s. byla vybrána do projektu "Rekreace  bez lepku" a její pracovníci absolvovali školení o zásadách bezlepkové diety, kterou jsem lektorsky zajišťovala. To ale vedení hotelu nestačilo a požádali mě o individuální konzultace a přednášku pro personál. Mluvili jsme o možnostech přípravy jídel v podmínkách lázeňského zařízení. Probírali jsme jednotlivá jídla na speciálním bezlepkovém jídelním lístku, ze kterého si budou celiaci vybírat.

lázeňský pokojSamozřejmě jsem měla možnost některá jídla ochutnat. Velký dojem na mě udělal přirozeně Aquaforum 1bezlepkový předkrm  - šunková rolka s chřestem. Pak jsem obědvala spolu s provozním ředitelem Bc. Milanem Průchou a dalšími lázeňskými zaměstnanci a všem dohromady nám moc chutnala bezlepková čočková polévka.

Tak co, vyzkoušíte dovolenou ve Františkových Lázních? Já se tam chci určitě ještě vrátit! A až se moje děcka dozví o novém Aquaforu, budu je muset vzít určitě s sebou :-).

ing Iva Bušinová

lektorka pro bezlepkovou dietu

mob.: 605 878 337

kategorie: Fotoreportáže, RSS
Komentáře k článku
:
:
:
HJMZB:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace