Fotoreportáže

Bezlepkový den poslance Zdeňka Škromacha

skromachPoslanec Parlamentu České republiky ing. Zdeněk Škromach přijal pozvání Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou diet a 15. září 2008 strávil ve společnosti celiaků a bezlepkové diety,

Bezlepkovým dnem pana poslance provázela předsedkyně správní rady Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu ing. Iva Svobodová-Bušinová. Nejprve společně navštívili Jeřábkovu pekárnou ve Velké Bíteši, kde mají již několik let zkušenosti s pečením bezlepkového chleba a připravují společný projekt s Poradenským centrem pro rozšíření přípravy a distribuce kvalitního bezlepkového pečiva.

Pan Škromach dále zavítal do brněnského hypermarketu Globus, který jako první v ČR zavedl speciální oddělení pro bezlepkové potraviny a suroviny a kromě toho nabízí 76 druhů bezlepkových uzenin vlastní výroby, které jsou pradidelně testovány na obsah lepku. Pro celiaky již druhý rok pořádají Bezlepková odpoledne v Globusu, a kromě toho mají pro bezlepkovou dietu odborného poradce. Hypermarketem nám provázela ředitelka ing. Dvořáková.

Návštěva v Poradenském centru pro celiakii a bezlepkovou dietu v Brně na Obilním trhu patřila diskusím a ochutnávkám bezlepkových potravin. V centru se k panu Škromachovi připojil další člen Parlamentu České republiky Mgr. Michal Hašek a ing. Vlastimil Mrva člen Poradenského centra. Společně jsme mluvili o problémech, se kterými se celiaci, odkázaní na bezlepkovou dietu potýkají a hlavně jsme hledali cesty, jak pomoci. Pány poslance jsme seznámili s podepisovanou peticí a získali jsme jejich podpisy.

Bezlepkový den končil ve školní jídelně Základní školy Tyršova ve Vyškově, která již sedmý rok připravuje bezlepkové obědy pro své žáky. Ředitel školy Mgr. Pytela a vedoucí školního stravování paní Jelínková nás senámili s provozem školní jídelny.

Program bezlepkového dne jsme přiravovali s cílem seznámit pana poslance s firmami a institucemi, ve kterých se podařilo vyjít vstříc požadavkům lidí, odkázaných na bezlepkovou dietu. Ukázali jsme, jak moc záleží na ochotě, snaze a dobré vůli. Jak pan poslanec Škromach, tak i pan poslanec Hašek ocelili naši práci a přislíbili pomoc. Shodli jsme se, že toto setkání rozhodně nemůže a nebude poslední.

 

Datum vystavení: 16.9.2008

Celkem: 11
záznamy: [1-10] [11]

Celkem: 11
záznamy: [1-10] [11]
kategorie: Fotoreportáže

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace