Fotoreportáže

Příjemné setkání s paní Kateřinou

obrMedovník z Opavy

Schůzku s paní Kateřinou Vymětalovou jsme si domluvily již dávno. Věděla jsem, že určitě pojedu v zimních měsících do Opavy a paní Kateřina v Opavě bydlí. Kdysi mi zatelefonovala, že její dcera má celiakii a ona peče bezlepkovou moučníky a zákusky nejen pro ni, ale i pro celiaky z okolí. Nejen peče, ale také radí a pomáhá ostatním, kteří s bezlepkovou dietou začínají a neví si rady. Mimo jiné se zmínila, že umí báječný Medovník. Požádala jsem ji, aby mi jeden také upekla. Škoda, že vám nemohu zprostředkovat tu lahodnou chuť a vůni. Ale mám recept!

Medovník

Těsto: 350 g bezlepkové mouky Jizerka, 500 g medu, 2 lžičky jedlé sody, 4 vejce, 100 g másla

Krém: 1 slazené kondenzované mléko, 250 g Hery

Med a máslo rozpustíme v hrnci, přidáme sodu, bezlepkovou mouku a vejce. Vymícháme těsto. Připravíme se 10 až 15 kusů pečícího papíru a těsto na ně roztíráme v tenkých vrstvách. Pečeme ve středně vyhřáté troubě 3-4 minuty do zlatova. Krém si připravíme ušleháním Hery a zkaramelizovaného kondenzovaného mléka (neotevřenou plechovku slazeného kondenzovaného mléka vaříme 2 hodiny). Po vychladnutí plátů je mažeme krémem a skládáme na sebe. Na závěr celý Medovník namažeme krémem a obsypeme mletými oříšky.

 

Datum vystavení: 1.3.2007

kategorie: Fotoreportáže

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace