Fotoreportáže

Když pan Horký peče chleba

obrNedávno jsme vás jménem paní Ireny požádali o radu, jak upéct v horkovzdušné troubě bezlepkový chléb. Přišla spousta rad a nápadů. Všechny jsou uvedeny v komentářích u článku "Potřebuji rychle poradit!" Jedna rada, si ale určitě zaslouží větší pozornost. Je od pana Františka Horkého, který prosbu o radu vzal skutečně z gruntu. Posuďte sami!

Dobrý den,

posílám pár fotek o tom, jak pečeme chleba v troubě s ventilátorem. Předejte je prosím paní Ireně z Prahy, která žádala o radu,jak se peče chleba v horkovzdušné troubě.

Krátký komentář: teplota 200°C - 30 minut, potom přehodit patra, snížit na 180°C a péct dalších 30 minut. Po vychladnutí se chleba nechá pár hodin odležet a potom se nakrájí a uloží do mrazáku.

Zaděláváme z 3kg mouky (směs 1kg Jizerka - bez lecitinu, 0,5 kg pohankové mouky, 0,5 kg kukuřičné mouky a 1kg Unimix, nebo Kroner - směs na moučníky.

Přísady - 2 bal. droždí, 2 káv. lžičky xantan. gumy, 6 káv.lžiček soli, sáček mletého kmínu, 10 káv.lžiček mletého lněného semínka, 1/2 sáčku instantní bramborové kaše zn. Natura, nebo 1/2 kg vařených strouhaných brambor, 1/4 kg strouhaného Eidamu, nebo 300 ml bílého jogurtu, 10 pol.lžic octa, 12 pol.lžic oleje nebo rozpuštěného vepř. sádla.

Postup - Kvasnice se nechají vyběhnout v 1l vlažné vody s trochou cukru a bezlepkové mouky. Suché přísady se smíchají s Jizerkou, potom se přidá zákvas a ocet, olej příp. jogurt. Celková potřeba vody je asi 3 litry. Chleba je bez lepku a bez soji (lecitin je většinou sojový). Mléčné přísady je možno v případě potřeby vynechat, mají vliv hlavně na barvu kůrky.

Pokud to bude potřeba, předejte moje kontaktní údaje paní Ireně.Na recept si nedělám autorské nároky,protože je to kompilát, doplněný o výsledky mých pokusů jak to udělat bez soji. Fotky můžete použít podle vlastního uvážení.

Přeji Vám hodně zdaru ve Vaší záslužné činnosti i v osobním životě.

 

 

Datum vystavení: 26.2.2007

 

Fotografie pana Horkého:

kategorie: Fotoreportáže

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace