Dospělí

Nová mánie

Extrémně vychrtlé celebrity mají další mánii

Názor si udělejte sami. Nebo by jste také dodržovali bezlepkovou dietu i když by jste nemuseli? A co říkáte na ty bláboly - například že lepek napadá tenké střevo :-) atd.?

Nová mánie celebrit je tu: Bezlepková dieta! Hlavně žádný lepek! Takhle si udržuje svou podle mnohých už teď nezdravě vyhublou figuru Victoria Beckham. A přísný zákaz čehokoliv, co pochází z pšenice, vyhlásily také Miley Cyrus či Gwyneth Paltrow. Má ale tato dieta smysl? Odborníci pochybují…

PORADNA: Pro dospělé a po 22 hodině

Dobré jídlo je jedním ze dvou největších potěšení. Tím druhým (nebo prvním ?) je sex.

K  použití tohoto článku od Dr. Radima Uzla mě dnes ráno inspirovala moje přítelkyně. Je celiačka. V posledních týdnech (jak to napsat a neublížit ?!) má víc kilo než  jak jsem ji znala dosud. Stačí vám, když napíšu, že na Facebooku jsem ji skoro nepoznala?  Svěřila se mi, že problémy, které přináší život, utápí v jídle. Navíc  v "normálním" jídle. Nedrží bezlepkovou dietu! Prostě "to" nezvládá. Když jsem kdysi zjitila, že mám celiakii, dostala jsem radu (a dodnes si ji pamatuji!) Najdi si v životě jiné potěšení.

S přítelkyní se známe dobře a dlouho. Rovnou jsem se zeptala: "A co sex?"


Pan dr. Uzel v Právu napal:

Dobré jídlo a sex chrání mozek před stresem. Radost ze sexu a z dobrého jídla, to jsou pro většinu lidí dvě největší tělesná potěšení. Pravda, potravu a sex potřebuje každé zvíře. Ale zřejmě jen člověk je dokáže opravdu vychutnat.

Dopis z Barcelóny pro všechny celiaky

Vazena pani Ing. Businova,
nejprve se chci omluvit, ze pisu bez diakritiky, ale ziju v Barcelone a ceskou klavesnici tady nevedou :o).
Dnes jsem doslova OBJEVILA vase webove strany a jsem nadsena. Nejsem z tech, kteri pri prvni prilezitosi pisi a komentuji, ale dneska tu potrebu mam. Vlastne se chci je podelit o vlastni pripad a pokud se muze hodit a psychicky podporit ty, kteri to potrebuji, budu jen rada.

Alergie na všechno!

Co vy na to, paní psycholožko?

Pohled psychologa na anketu o vyrovnávání se s doživotní BD

V anketě na stránkách Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu jste odpovídali na dotaz, jak dlouho se vyrovnávají celiaci po psychické stránce s nutností celoživotní diety.

Guláš, rohlík a pivo

Tyto řádky jsou určeny Vám všem, kteří mi občas píšete, čeho všeho jste se již kvůli bezlepkové dietě museli vzdát a že stejně moc dlouho se takle omezovat nevydržíte, co máte pořád jíst a vymýšlet za novoty, že Vám vůbec bezlepková dieta nechutná , ...

Deprese a stres celiaka

Paní Lenka Čechová nám do Poradny napsala:
Vážený pane doktore, je mi 39 let, asi 8 let držím bezlepkovou dietu (alergii jsem vypátrala systémem pokus-omyl víceméně sama) a asi 2 roky chodím po řádném vyšetření na pravidelné kontroly ke specialistovi. Mívám problémy chodit do společnosti nebo odjíždět z domova, protože pokaždé trpím hladem ...

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace