Články

Celkem 22 článků
články: [1-10] [11-20] [21-22]

Na tábor s bezlepkovou dietou

Poradenské centrum pro bezlepkovou dietu a celiakii obdrželo od Městského úřadu Vyškov 10 000 Kč jako příspěvek na první Mezinárodní setkání celiaků, které sekonalo 3. a 4. července v Jeseníkách.

Starosti bezlepkových pacientů. Právo, 3. 8.2004

Zdravý člověk si může dát k jídlu všechno. Teprve až když se dostaví nemoc, se musí v jídle omezit. Pacienti, kteří trpí nesnášenlivostí lepku, si však celý život musejí odříct třeba obyčejný rohlík, chleba anebo buchtu. Potřebují také speciální potraviny. Jinak se jejich nemoc zhorší.

Celiakie - život bez lepku je složitý a drahý

Na otázky čtenářů Rovnosti odpovídá MUDr. Jaroslav Utěšený, CSc. gastroenterolog FN Brno-Bohunice a ing. Iva Bušinová, předsedkyně správní rady Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu.

Rovnost píše o celiakii

Celiakií skrytě trpí tisíce lidí. Bezlepková dieta léčí, ale nemocní si vše platí sami. Celiakie přelomila můj život, říká nemocná žena.

Skupina vyzve ministerstvo, aby jednalo o úhradě bezlepkové diety

PRAHA 18. května (ČTK) - Skupina odborníků a pacientů s celiakií vyzve ministerstvo zdravotnictví, aby začalo vyjednávat se zdravotními pojišťovnami o hrazení bezlepkové diety. Novinářům to dnes u příležitosti Mezinárodního dne celiakie řekl předseda expertní skupiny Přemysl Frič. Potraviny bez lepku jsou totiž zatím jediným lékem, díky němuž lze tuto střevní nemoc zvládnout. "Chceme řešit svízelnou situaci celiatiků," uvedl profesor Frič, který působí na klinice gastroenterologie a hepatologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Expertní skupina zasedne podle něj příští týden.

Tisková zpráva z konference konané 18. května 2004 na MZČR

Po přivítání přítomných tiskovou mluvčí MZČR Anetou Kupkovou, konferenci zahájil pan náměstek ministra MUDr. Milan Špaček prezentací současné situace okolo onemocnění celiakií.

Bezlekové recepty na stránkách časopisu Vlasta

V 17 čísle časopisu Vlasta, které vyšlo v dubnu 2004 najdete recepty na Koprovou omáčku, Bezlepkové rohlíky, Bublaninu s ovocem a Holandské řízky. Veškeré doporučené suroviny na přípravu těchto obyčejných a dobrých jídel jsou bezlepkové.

Když se řekne : celiakie, bezlepková dieta

Co je celiakie a jak se projevuje -Lepek a bezlepková dieta, jak se celiak může chránit -Legislativa v ČR i EU, označování bezlepkových potravin

Celiakie - keltské prokletí

Daří se vám dobře? Skutečně? Cítíte se zdraví? Nic vás nebolí? Chutná vám? Fakt? Ještě před půl rokem mi taky nic nebylo. Ještě před půl rokem jsem si myslela, že mám zdravé děti. Už to tak není. Máme celiakii.

Jurášek a Verunka drží dietu

Ještě nedávno rodina Bušinova z Vyškova žila v klidu a pohodě. Pak se vše změnilo. Lékaři zjistili, že matka i obě děti mají celiakii. Jednou provždy jsou proto odkázány na bezlepkovou dietu.
Celkem 22 článků
články: [1-10] [11-20] [21-22]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace