Celiakie (celiakální sprue)

Léčba celiakie v dohlednu

Brzy bude asi možné vyřešit nesnášenlivost lepku vyhrnutím rukávu.

Vakcínu, která by mohla jako první na světě osvobodit lidi s celiakií z okovů bezlepkové diety, testují vědci z autralského Walter and Eliza Institute (WEHD) v Melbourne. Série injekcí by postupně snižovala citlivost na lepek a nakonec by pacientům umožnila vrátit se zpět k normální stravě.

Současný přístup k celiakii, kterou lze eliminovat jedině dodržováním přísné bezlepkové diety, je podle Boba Andersona, vedoucího oddělení autoimunity WEHI, neuspokojivý. "Pacienti navzdory dietě často konzumují lepek bezděčně, " upozorňuje. "Přitom už dávka 50 miligramů, kterou obsahuje setina běžného krajíce chleba, dokáže v těle napáchat škodu." Úplné odstranění lepku ovšem může být stejně riskantní. "Zcela striktní dodržování diety může totiž při náhodném setkání s lepkem vyvolat otravu jídlem."

Zároveň dvě americké společnosti Alba Therapeuties a Alvine Pharmaceuticals, zkoušejí léky,  které by měly celiakální potíže vyřešit a zároveň posílit účinek bezlepkové diety. Vakcína by ji vyloučila jednou provždy.

 

RD Austrálie

Komentáře k článku
:
:
:
ORWTT:
Celkem 29 příspěvků
zprávy: [1-20] [21-29]
Od: tereza
Datum: 16.10.2019 10:17:51
je tu rok 2019 a lecba stale v nedohlednu, zadny z lecebnych postupu nemel dostatecnou ucinnost.
Od: Dana
Datum: 17.3.2018 11:54:07
GlutenPrima -Bohužel lék je 100% neůčinný,je pouze pro ty co jsi jenom myslí že mají bezlepkovou dietu aniž by ji měly potvrzenou testy.
Od: sedin
Datum: 15.9.2016 21:59:15
Zdravím, jen pro doplnění - video z přednášky o této problematice je zde a vřele doporučiji: https://www.youtube.com/watch?v=2a9_Ck8e90w&feature=youtu.be a přípravek ImmusanT je stále v testech a zjevně dle zprávy ze 24 května 2016 půjde do Phase II. http://www.immusant.com/news-events/press-releases.php Zatím máme naději :)
Od: fedak jan
Datum: 20.8.2014 22:17:34
kdy to bude na trhu tento produkt Opravdu nevím. Trvá všechno dlouhé roky. Bohužel. Ing.Iva Bušinová
Od: Marcela
Datum: 12.7.2014 19:57:27
pavla: Dobrý den, mohla bych požádat o dobrý recept na rohlíky ? dceři teď čerstvě potvrdili celiakii tak se učím péct.Děkuji M.
Od: pavla
Datum: 31.3.2014 13:42:03
mám 3letou dceru, před 2měsíci potvrzena celiakie, dcera zvládá dietu velmi dobře, i v tomto věku chápe, že nesmí jíst to co ostatní, jí prostě speciální a takto jí to podáváme, v dnešní době je spousta bezl. věcí dostupných (bohužel fin. náročných), ale díky její dietě začala celá naše rodina jíst zdravějc a více se starat o to co jíme, sama za sebe musím říct, že bezl. rohlíky a chleba ale i sladké pečení mám moc ráda a chutná mi to, je to jen o vůli najít si recepty, které jsou dobré, kolikrát to nejde ani poznat, že jde o bezlep. koláč...pokud čekáte na lék a dietu nedodržujete, tak pokud někdy v budoucnu něco bude k dispozici, budete mít střeva už tak poškozená, že vás žádný lék nezachrání!
Od: David
Datum: 16.1.2014 21:28:10
Držim bezlepkovou dietu už 16 let :) bohu dík za to co je teďkon pro bezlepky za stravu dřív sem skoro brečel za to co sem musel jíst :)
Od: kristyna
Datum: 4.11.2013 18:55:33
uz aby ta vakcina byla ,kvuli tomu bych prekonala i svou panickou hruzu z jehel co bych dala za to kousnout si do rohliku nebo proste jit po meste a koupit si neco jen tak a ne hledat obchod se zdravou vyzivou uz aby to bylo
Od: Jana
Datum: 20.5.2013 13:14:13
Ze šesti členů naší rodiny jsme na bezl.dietě už 4! Kromě toho 2 diabetici. Já to nějak zvládám, s dětmi je ovšem potíž, protože pečivo jim nechutná. Proto jsme začali kupovat od Schar jen pro ně...ale je to likvidační! Nevím,jak dlouho se to dá takhle utáhnout, vzhledem k tomu, že jsem ještě na mateřské. Do práce ani nemůžu, abych všechny obstarala a hlavně neustále kontrolovala. Kéž by něco podobného přišlo na trh, stejně tak jako lék na diabetes :-)
Datum: 4.4.2013 20:07:35
Mám na bezlepkové dietě šestiletého syna. Držíme ji něco přes rok a je to velmi těžké zakazovat mu to, co jiné děti běžně můžou. Ale je velmi fakt statečný a důsledný. Před rokem se nám obrátil život vzhůru nohama. Pokud opravdu bude možné trápení vyřešit tabletkami, obrátí se nám znovu. Moc bych to mému synovi a všem na dietě přála.
Od: Hanka
Datum: 24.2.2013 2:29:03
Vy, kdo se cpete zakázaným dál, byste se meli mít více rádi. Srší z Vás nezodpovědnost ke svému zdraví i životu. Po diagnostice jsem zašla na stránky a zjistila, co celiakie vlastně znamená. Ono je vlastně štěstí, když se na to přijde, protože neléčená může v budoucnu způsobit i rakovinu a jiný závažný nemoci. Léky neléky, zatím tu možnost není, takže dieta. Držet ji napůl znamená vůbec. Cítit se zdravě, ale zároveň jíst "všechno"? Jde to obojí. Už nebuďte líní, najděte si recepty nebo kupte bezlepkovou kuchařku a můžete si pochutnávat jako dřív. Kdo není líný, tak nestrádá a může mít i výborný chleba, buchty, koláče, chlebíčky, vánoční cukroví, pizzu, listový těsto, no prostě všechno, ale bezlepkově. Tak lenivci zvedněte zadky a dobřejte si zdraví a chuťovým buňkám uspokojení. Hodně štěstí ;-)
Od: zuza
Datum: 15.1.2013 21:55:55
Byla bych vděčná za tuto vakcínu.Už aby byla na trhu i v ČR.Já mám kromě celiakie také onemocnění štítné žlázy a dnes mi bylo zjištěno odvápění kostí a to je mi 32let no nic hezkého.
Od: Luke
Datum: 26.8.2012 11:31:03
Jsem vděčný za chleba od "Schar" - prodává se v DM a Globusu - sice je drahý, ale díky bohu za něj :)
Od: Lucka
Datum: 14.8.2012 16:38:05
Alena Sokolová: Vážená paní Sokolová, vím že si tím velice škodím, ale souhlasím s pisatelkou, že dodržovat bezlepkovou dietu je velice těžké. Bezlepkové pečivo je vyslovený HNUS. Mne byla celiakie diagnostikována před necelím rokem. Neměla jsem žádné problémy, šla jsem na gastroskopii, úplně z jiného důvodu. A to co mi sdělili po narkoze byl šok. Já si prostě nedokážu odepřít milované chlebíčky, zákusky a pod. Doufám že už brzy bude lék na celiakii. Díky které mám deprese, a sebevražedné suicidální myšlenky. Bez pečiva nedokážu žít.
Od: katy
Datum: 31.3.2012 14:49:36
to nebude pojišťovna nikdy proplácet, připravte si tisícovky :)
Od: Ludmila
Datum: 12.2.2012 14:24:25
Lucie Formánková: Dobrý den Slečno Lucie mohla napsatby jste mi prosím jméno léků na celiakalii náhodně jsem narazila na váš článe a moc mě zaujal.mám sestru která právě začala držet tuto dietu je vděčná za každou informaci.napište prosím zda víte jaký mají účinek a psalajste že je na recept, a k dostání v usa že? za jakou koli bližší informaci vám předem moc a moc děkuji ludmila
Od: Petr
Datum: 11.10.2011 12:26:20
Dobry den, je něco nového ? Otestovala už paní Bušinová tabletky _ Dekuji za odpověď. Petr
Od: regedit
Datum: 19.11.2010 16:08:05
Tak jsem to pohledal a našel zdrojový článek: http://www.wehi.edu.au/faculty/research_focus/coeliac_disease/
Od: Petra
Datum: 3.11.2010 17:41:48
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se léky prodávané v USA jmenují. Moje sestra má také celiakii a momentálně je v USA, tak by to mohla zkusit. Děkuji Petra
Od: Franta
Datum: 29.10.2010 15:04:28
ivab: Dobrý den, chtěl jserm se Vás zeptat jestli již testujete nové léky a popřípadě jaký je výsledek.
další strany [1-20] [21-29]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace