Bezlepkový chléb, pečivo

Louhované preclíky

SOUTĚŽ RECEPTY roku 2011

Louhované preclíky

Těsto:

500 g mouky Schär mix B, 1 lžička psylia, 1 lžička soli, 1 lžička cukru, 1 balíček sušeného droždí  Dr. Oetker nebo půl kostky čerstvého(pak je třeba vytvořit kvásek), 100 g netučného tvarohu, 300 ml vlažné vody, 2 lžíce oleje, 1 lžička octa, 2-3 lžíce mléka (pokud je potřeba).

Louh:
Louh, 100 g jedlé sody, 0,5 l vody, 1 lžička soli
Vodu svaříme se solí a sodou, pozor pění, louh nalejeme do skleněné nebo plastové misky a vychladíme.  Při louhování pečiva dáváme pozor na oči a potřísnění  sebe i pracovní plochy. Nejlépe pracujeme v jednorázových rukavicích a zaženeme pryč děti a domáci zvířectvo.

Mouku, psylium, sůl, cukr a sušené droždí promícháme v míse. Přidáme tvaroh, vodu, olej, ocet a hněteme 4-5 minut, až vznikne preclíkykompaktní těsto, které se nelepí na mísu. Na pomoučené pracovní ploše vyválíme válečky, uprostřed tlustší a umotáme preclíky. Prelíky vykoupeme v louhu ze všech stran, shora polejeme lžicí. Preclíky odložíme na plech vyložený pečícím papírem a necháme kynout 20 minut v troubě vyhřáté na 45°C. Na plech položíme rošt a přikryjeme mokrou utěrkou. Po 20 minutách plech vytáhneme a troubu vyhřejeme na 250°C. Preclíky můžeme mašlovat rozšlehaným vajíčkem, nožem namočeným do studené vody uděláme v pečivu pár zářezů a posypeme hrubozrnou solí. Plech vložíme do vyhřáté trouby a stříkneme do trouby trochu vody, aby se vytvořila pára. Nebo do trouby dáme misku s vodou. Pečeme přibližně 15 minut a preclíky vychladíme na roštu. Po vychladnutí zamrazíme.  Pro pozdější konzumaci zmražené pečivo rozpečeme 10 minut při teplotě 180°C.

Autor: Nika

Poznámka autorky:

Po vychladnutí  můžeme pečivo zamrazit.  Pro pozdější konzumaci zmražené pečivo rozpečeme 10 minut při teplotě 180°C.
Z uvedeného množstí máme přibližně 12 kousků, vychází to na dva plechy. Z těsta můžeme tvarovat tyčky nebo menší bulečky, možno posypat sýrem do hlubokého zářezu v pečivu. Louhované pečivo u nás v ČR není moc známé,  je trošku pracnější, ovšem chut’ově vynikající. Rozhodně potěší malé i velké celiaky.

Komentáře k článku
:
:
:
BBGCJ:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace