Bezlepkový chléb, pečivo

Dobrý bezlepkový chléb zn. Hammer Mühle

Kynutí500 g Mehl-Mix rustikal zn. Hammer Mühle, 7 g sušeného droždí, 1 lžíce cukru, 1,5 lžičky soli, 400 g vody, 20 g oleje, 1 lžička Vídeňského koření zn. Benkor, 1/2 lžičky drceného kmínu, 1 lžičku drceného lněného semínka, 1 vrchovanou lžíci slunečnicových semínek, ....

Pro přípravu chlebového těsta jsem zkoušela vařící robot COOKING CHEF zn. Kenwood. Osvědčil se na šlehaná těsta, koktejly a nezklamal ani při zpracování chlebového těsta. Zároveň jsem testovala směs na chléb, která není u celiaků v republice příliš známá Mehl-Mix rustikal zn. Hammer Mühle. Už teď vám mohu napsat, že uspěla na jedničku. Skutečně mě chuť příjemně překvapila.

Vodu ovlažíme, stačí nastavit požadovaný stupeň ohřátí na robotu, přidáme cukr, droždí a necháme vzejít kvásek. Pak přidáme olej, sůl, chlebovou směs, koření a semínka. VšeHotovo zpracujeme nejlépe elektrickým hnětačem. Formu na chléb vytřeme tuhým tukem, lehce vysypeme bezlepkovou moukou. Z chlebového těsta vytvarujeme váleček, který vložíme do formy. Necháme asi 45 minut v teple kynout. Troubu vyhřejeme na 200 °C a pečeme asi 60 minut.

Autror: Iva

RobotPoznámka autorky: Nakynuté těsto před vložením do trouby potřeme vlažnou vodou. Do trouby navíc vložíme misku s vodou.

 

Testování dopadlo nejen pro směs na bezlepkový chléb Mehl-Mix rustikal zn. Hammer Mühle opravdu dobře. Také vařící robot COOKING CHEF zn. Kenwood se vyznamenal. Těsto zpracoval perfektně. Chléb byl chutný, vláčný, příjemně chlebově voněl. Mslím že od bezlepkového pečiva toho ani víc chtít nemůžeme. I když. Konečně máme na skladě dostatečnou zásobu naší směsi na chléb - Calta, chléb pro zdraví. Když jsem před chvilkou vytahovala upečenou Caltu z trouby, přítel nadšeně zvolal: "Konečně Calta!" :-). Pokud vám Calta chyběla tak, jako nám doma, můžete si ji objednat jakékoliv množství. Její trvanlivost je až do 10.1.2013. Jen doufám, že nám vláda náš lék nezdraží, zvýšením sazby DPH. Pro  mnohé, sociálně slabé celiaky by to bylo doslova ohrožení zdraví.

Vaše Iva Bušinová

Příprava těstaNapečeno

 

Další podobné články

Komentáře k článku
:
:
:
ISVOI:
Od: Jiřina
Datum: 1.9.2014 17:29:49
Mohu vás taky požádat zda se dá tato směs u nás zakoupit a v případě,že ano tak kde.Děkuji
Od: Martina
Datum: 1.3.2011 18:48:57
Můžete poradit, kde se dá tato směs sehnat?
Od: Helena
Datum: 1.3.2011 15:39:22
Kde se tato směs dá koupit?

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace