Bezlepkový chléb, pečivo

Čajové houstičky

Máslové rohlíčky500 g Univerzální bezlepkové směsi SPAR free from, 20 g čerstvého droždí, 30 g másla, 350 ml černého čaje, 1 lžička cukru, 1 lžíčka cukru, vejce na potření

Těsto zaděláme klasickým způsobem. Nejprve ale uvaříme silný černý čaj. Ochladíme ho, aby byl vlažný, rozdrobíme do něj droždí, přidáme cukr a necháme vzkypět. Pak přidáme sůl, máslo a bezlepkovou směs. Nejlépe ručním hnětačem připravíme vláčné těsto, které naplníme doDobrou chuť forem. Povrch pečiva potřeme rozšlehaným vajíčkem. Troubu rozehřejeme na 250 °C a rohlíky hned  vložíme do trouby a pečeme do zrůžovění.

 

Autor: Iva

Poznámka autorky: Rohlíky můžete připravit také z vlažné vody. Také pro pečení můžete použít klasickou metodu, tedy  rohlíky necháme nakynout a pak je upečeme v troubě vyhřáté na 180 °C. 

.

Další podobné články

Komentáře k článku
:
:
:
HWCPR:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace